Zabiegi laserowe – dlaczego są coraz chętniej wybierane przez pacjentów?

lasernaprzebarwienia-800x445-3532568 Na ciało

Zabiegi laserowe są współcześnie bardzo chętnie wybieraną przez pacjentów formą leczenia różnych mankamentów urody. Dzięki nim możliwe jest skuteczne pozbycie się szpecących blizn, przebarwień i rozstępów, niechcianego tatuażu, zmarszczek, zbędnego owłosienia oraz wielu innych niedoskonałości. Dlaczego coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych metod usuwania wybranych zmian skórnych na rzecz laseroterapii? Podpowiadamy, dlaczego warto wykonywać zabiegi przy użyciu nowoczesnych laserów!

Laseroterapia – czym różni się od pozostałych metod?

Zabiegi laserowe to coraz częściej wybierana przez pacjentów i lekarzy forma leczenia różnych niedoskonałości skórnych. Wpływ ma na to przede wszystkim dużo mniejsza inwazyjność lub całkowita bezinwazyjność przeprowadzonych zabiegów. Jeszcze do niedawna wszelkie zmiany skórne usuwano przy pomocy tradycyjnych zabiegów chirurgicznych, które nie tylko wiązały się z różnymi powikłaniami i skutkami ubocznymi dla pacjenta, lecz także długim okresem rekonwalescencji. Ponadto, lasery działają o wiele precyzyjniej na daną zmianę, np. przebarwienie czy bliznę, niż pozostałe metody – nie tylko zabiegi chirurgiczne, lecz także złuszczanie chemiczne, krioterapia czy elektrokoagulacja. Oznacza to, że lasery działają bezpośrednio na niedoskonałość skóry bez uszkadzania zdrowych, okalających wybraną zmianę tkanek.

Zabiegi laserem – większa skuteczność, mniejszy ból

Zabiegi wykonywane laserem mają jeszcze jedną, ogromną przewagę nad innymi metodami leczenia. Na rynku medycznym coraz częściej pojawiają się urządzenia laserowe, które ograniczają wszelkie dolegliwości bólowe podczas zabiegu do minimum. Na szczególną uwagę zasługują w tym przypadku lasery PicoSure i Discovery Pico – przeznaczone do laserowego usuwania blizn, rozstępów, tatuaży, zmarszczek, przebarwień oraz makijażu permanentnego. Podczas zabiegów przeprowadzanych właśnie przy pomocy tych laserów nie jest wymagane nawet zastosowanie specjalnego znieczulenia. To samo dotyczy lasera do epilacji Motus Deka, który stanowi pierwsze całkowicie bezbolesne urządzenie służące do trwałego usuwania owłosienia. To prawdziwy przełom w dziedzinie depilacji – nie tylko w porównaniu do tradycyjnych metod depilacji woskiem czy pastą cukrową, lecz także laserów starszej generacji. Specjaliści z Kliniki Miracki, którzy dysponują wspomnianymi laserami pikosekundowymi oraz całkowicie bezbolesnym laserem do depilacji, potwierdzają, że ich pacjenci nie odczuwają żadnych uciążliwych dolegliwości bólowych podczas zabiegu. W przypadku bardziej bolesnych laserów, specjaliści są natomiast w stanie zaproponować szereg rozwiązań znieczulających, aby maksymalnie zwiększyć komfort pacjenta w trakcie wykonywanego zabiegu.

Laserowe odmładzanie i usuwanie zmian – szybki zabieg, szybkie efekty

Bardzo dużą zaletą terapii z wykorzystaniem urządzeń laserowych jest szybka procedura zabiegowa. W zależności od wielkości leczonego obszaru skóry (zmiany), zabiegi trwają maksymalnie kilkadziesiąt minut. Warto zaznaczyć, że w przypadku wspomnianego lasera do depilacji Motus Deka, usuwanie owłosienia z pleców dorosłego mężczyzny trwa zaledwie 3 minuty, podczas gdy depilacja pach zajmuje zaledwie minutę! To bardzo duże udogodnienie dla współczesnych i coraz bardziej zabieganych pacjentów klinik medycyny estetycznej.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet