Usuwanie pajączków na twarzy – co zrobić, gdy nie działa krem na naczynka?

usuwanie-naczynek-na-twarzy-800x445-3002366 Na twarz

Pękające naczynka na twarzy, czyli tzw. pajączki, to bardzo częsty problem Polek o typowo słowiańskiej urodzie: blado-różowej karnacji i jasnych włosach. Większość z nas ma nadzieję, że kondycję skóry naczynkowej, a zarazem redukcję pajączków na twarzy, zapewni nam odpowiedni krem na naczynka. Prawda jest jednak taka, że skuteczne usunięcie popękanych naczynek jest w stanie zapewnić tylko jedna metoda, a mianowicie laseroterapia. Jaki laser będzie najlepszy do usuwania pajączków na twarzy? Specjaliści rekomendują w tym przypadku laser Cutera Excel V. Podpowiadamy, dlaczego warto sięgnąć właśnie po tę metodę!

Laserowe zamykanie naczynek – dlaczego Cutera Excel V?

Laser Cutera Excel V jest wyjątkowym urządzeniem na rynku medycznym. To głównie z tego względu, że został stworzony właśnie z myślą o usuwaniu wszelkich zmian naczyniowych – nie tylko pajączków na twarzy, lecz także popękanych naczynek na innych częściach ciała, trądziku różowatego, rumienia, naczyniaków, żylaków kończyn dolnych czy nawet brodawek. Laser Cutera Excel V stosowany w Klinice Miracki w Warszawie działa nie tylko błyskawicznie i skutecznie, lecz także bardzo łagodnie, co ma duże znacznie przy delikatnej, wrażliwej i skłonnej do zmian naczyniowych skórze. Dzięki specjalnej głowicy chłodzącej, zabieg przynosi bardzo dobre efekty i jest bezpieczny dla pacjenta.

Całkowita redukcja pękających naczynek na twarzy? Tak to możliwe!

Laser Cutera Excel V, w odróżnieniu od kremu na naczynka, prowadzi do całkowitego usunięcia nieestetycznych naczynek, a w konsekwencji do uzyskania pięknej skóry o jednolitym kolorycie. Jeśli do tej pory ukrywałaś swoje pajączki na twarzy pod grubą warstwą makijażu, po zabiegu będziesz mogła zdecydowanie zrezygnować z tej czynności! Trzeba jednak zaznaczyć, że dla uzyskania optymalnych rezultatów terapii niezbędne jest zazwyczaj kilkukrotne powtórzenie zabiegu laserowego zamykania naczynek – u części pacjentów doskonałe efekty pojawiają się już po pierwszej sesji, jednak zazwyczaj potrzeba kilku zabiegów przeprowadzanych w odstępach 3-4 tygodniowych, aby uzyskać satysfakcjonujący rezultat.

Jak wygląda laserowe zamykanie naczynek?

Procedura zabiegu laserowego zamykania naczynek jest niezwykle krótka i sprawna – trwa zazwyczaj zaledwie kilkanaście minut, a ze względu na delikatnie działanie lasera, nie wymaga nawet zastosowania znieczulenia. Specjalna głowica chłodząca zastosowana w urządzeniu ogranicza ryzyko przegrzania skóry pacjenta i ewentualnego poparzenia. Większość pacjentów podczas zabiegu odczuwa jedynie lekkie uczucie gorąca i delikatne szczypanie.

Laser działa wybiórczo na hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi, który tworzy właśnie strukturę pajączków. Bardzo ważne jest to, że podczas zabiegu tkanki, które otaczają usuwaną zmianę, nie ulegają termicznemu uszkodzeniu, dzięki czemu zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Hemoglobina pochłania światło laserowe, co wywołuje ciepło, niszczenie ścian naczyń krwionośnych oraz proces fotokoagulacji. Bezpośrednio po zabiegu skóra pacjenta może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak dolegliwości te bardzo szybko ustępują.

Więcej informacji na temat zabiegu laserowego usuwania pajączków na twarzy laserem Cutera Excel V znajdziesz na stronie warszawskiej Kliniki Miracki.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet