Twoje włosy wymagają intensywnej regeneracji? Zadbaj o ich kondycję z serią kosmetyków Lipidium Absolut Repair od L’Oreal Expert!

woman-918896_1920-800x445-6916972 Włosy

Twoje włosy są przesuszone, matowe i nie chcą się układać? Sprawdź, być może jesteś posiadaczką włosów uwrażliwionych. Włos uwrażliwiony, to włos pozbawiony swojej naturalnej otoczki tłuszczowej, wysokoporowaty i podatny na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Może to być naturalna cecha struktury włosa, ale zwykle są to włosy zniszczone zabiegami fryzjerskimi i nieodpowiednią pielęgnacją. Włosy uwrażliwione wyglądają na przesuszone, często są matowe, słabo odbijają światło. Problem ten najczęściej dotyczy włosów cienkich, kręconych, a także włosów rozjaśnianych i sukcesywnie farbowanych. Jeśli powyższy opis dotyczy Twoich włosów, sprawdź jak możesz zadbać o ich kondycję.

Jak dbać o włosy uwrażliwione?

Ten rodzaj włosa wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji. Ogranicz zabiegi stylizacyjne z użyciem wysokiej temperatury. Najlepiej zrezygnuj z prostownicy czy lokówki. Jeśli to niemożliwe, do układania stosuj wysokiej jakości preparaty chroniące włosy przed działaniem wysokiej temperatury. Pamiętaj, że włosy uwrażliwione są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne, więc zrezygnuj z ciasnych gumek, metalowych spinek czy wsuwek. Postaw także na delikatność w czasie szczotkowania. Stosuj odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Dobrze dobrana pielęgnacja powinna dostarczać włosom odpowiedniej ilości składników odżywczych i nawilżających. Dzięki nim włosy zostaną zabezpieczone przed wysuszeniem i dalszymi uszkodzeniami.

Absolut Repair Lipidium Serie Expert

Absolut Repair Lipidium to seria dedykowana dla włosów uwrażliwionych. Jej bardzo bogaty i jednocześnie delikatny skład odpowiada potrzebom nawet najbardziej wymagających włosów. Optymalnie dobrane składniki wygładzają łuski, odbudowują i chronią włókna włosów przed uszkodzeniem. Seria ma działanie silnie nawilżające i regenerujące, ale nie powoduje przy tym obciążenia. Sprawia, że włosy odzyskują witalność i połysk. Różnicę w ich wyglądzie zauważysz już po pierwszym użyciu!
W skład serii wchodzi szampon, odżywka do spłukiwania, maska błyskawicznie regenerująca, serum odbudowujące oraz odbudowujący krem termiczny.

Składniki aktywne Absolut Repair Lipidium

  • CERAMIDY – to niezwykle ważny składnik w pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych. Wzmacnia spoiwo międzykomórkowe, decydując o ich sprężystości i elastyczności. Ceramidy odpowiadają także za nawilżenie i odporność włosów na uszkodzenia.
  • LIPIDY – silnie wygładzają i wyrównują powierzchnię włosów. Dzięki swoim właściwościom regenerującym i ochronnym wzmacniają włosy, a także przyczyniają się do lepszego ich nawilżenia. Ułatwiają rozczesywanie i zapobiegają plątaniu.
  • FITO KERATYNA – uzupełnia ubytki, które powstają na powierzchni przesuszonych i zniszczonych włosów. Wzmacnia ich strukturę, ale też odpowiada za prawidłowe nawilżenie. Dzięki jej działaniu włosy stają się wygładzone i błyszczące.
  • KWAS MLEKOWY – odpowiada m.in. za nawilżenie włosów i skóry głowy, zwiększa produkcję kolagenu – składnika odpowiadającego za sprężystość włosów. Kwas mlekowy pobudza cebulki włosowe, dzięki czemu włosy szybciej rosną i są mocniejsze. Dodaje włosom witalności i energii. Sprawia, że włosy stają się mięsiste i sprężyste.
Rate article
Artykuły Dla Kobiet