TOP 5 skrzyń transportowych

Najważniejszym zadaniem opakowań transportowych jest zadbanie o bezpieczne dostarczenie przewożonego ładunku. Liczą się zatem właściwości ochronne skrzyń transportowych oraz ich funkcjonalność – czyli wszystkie cechy, które sprawiają, że dany model doskonale sprawdza się w czasie transportu lub późniejszego ewentualnego przechowywania. Ważna jest również strona konstrukcyjna, czyli to, czy dana skrzynia posiada na przykład podatność na piętrzenie w stabilne stosy. O tym, czy dana skrzynia transportowa spełnia wszystkie niezbędne wymagania może decydować wiele czynników. Ponieważ jesteśmy specjalistami w dziedzinie produkcji opakowań transportowych, postanowiliśmy przygotować zestawienie TOP 5 skrzyń transportowych, które ułatwią cały proces i pozwolą nam na bezpieczne dostarczenie towarów pod wskazany adres.

Solidność i wytrzymałość – drewniane skrzynie transportowe

Niezawodne skrzynie drewniane nadal bardzo często wiodą prym jeśli chodzi o transport i przechowywanie. Dzieje się tak ponieważ są niezwykle wytrzymałe i dzięki temu pozwalają zabezpieczyć przewożony towar przed wszelkimi urazami czy działaniem czynników zewnętrznych. Skrzynie drewniane posiadają solidną konstrukcję, która ułatwia przechowywanie towaru – pozwala bowiem na konstruowanie stabilnych stosów, w celu logistycznego zagospodarowania przestrzeni magazynowej. To, co charakteryzuje skrzynie drewniane to wytrzymałość i długa zdolność użytkowania, wielofunkcyjność oraz pojemność. W firmie PAKO-BUD skrzynie drewniane wykonujemy z najlepszych gatunków drewna, pod okiem wprawionych specjalistów, którzy wiedzą jak zadbać o solidną konstrukcję.

Lekkość i stabilna konstrukcja – skrzynie OSB

Kolejne na liście TOP 5 są skrzynie wykonywane z płyty OSB. Jest to materiał drewnopochodny, stworzony z trójwarstwowej płyty kompozytowej. Są powszechnie wykorzystywane jako zamienniki sklejek i litych desek w technologii lekkiego szkieletu drewnianego. Dlatego mimo, że skrzynie wykonywane z OSB są lżejsze niż skrzynie drewniane, mogą być równie wytrzymałe i mogą świetnie sprawdzać się jako opakowania do przechowywania towarów w magazynach. Skrzynie z OSB to nie tylko szeroki zakres zastosowania, ale również trwałość osiągnięta dzięki wysokiej jakości materiałom. Skrzynie OSB mogą być wykorzystywane wielokrotnie, mają optymalną pojemność i stosunkowo małą wagę. Ponieważ wykonujemy je na konkretne zamówienie, daje nam to gwarancję dużego wpływu na proces produkcji.

Alternatywa – skrzynie z płyty pilśniowej

Skrzynie z płyty pilśniowej są kolejne w naszym zestawieniu TOP 5. Zapewniają bezpieczny i komfortowy przewóz w czasie transportu, ale pozwalają również na optymalne składowanie wielu towarów w magazynach. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że skrzynie z płyty pilśniowej są niezwykle lekkie, a przy tym stosunkowo wytrzymałe i szczelne. Każda skrzynia wyprodukowana w naszej firmie PAKO-BUD to gwarancja jakości i doświadczenia – skrzynie z płyty pilśniowej są wykonywane przez doświadczonych pracowników, którzy w czasie produkcji dbają o każdy szczegół. Płyty, z których korzystamy mają grubość około 3 mm a wytwarzane są z koronowanego drewna białego, takiego jak na przykład wierzba, topola czy świerk.

Skrzynie ze sklejki 

Sklejka jest materiałem kompozytowym, składającym się ze sklejonych, krzyżujących się ze sobą cienkich warstw drewna. Produkuję się ją najczęściej z brzozy, olchy, czasem z sosny, rzadziej z egzotycznych gatunków drewna. Skrzynie produkowane ze sklejki to przede wszystkim niezwykle ekonomiczna alternatywa dla pozostałych produktów produkcyjnych. Zaletami skrzyń wykonywanych ze sklejki jest ich uniwersalność, duża wytrzymałość na wszelkie urazy techniczne, niska waga czy doskonała szczelność. Ważne jest również to, że w przypadku skrzyń wykonywanych ze sklejki można zastosować w nich otwierany ściany i otwory, umożliwiające dostęp do zapakowanych produktów, w czasie transportu i przechowywania.

Wygoda transportu, łatwość przechowywania – skrzyniopalety

Ostatnie na naszej liście TOP 5 skrzyń transportowych muszą znaleźć się skrzyniopalety. To specjalny rodzaj skrzyń, który nie tylko świetnie sprawdza się w przypadku transportu, ale również przechowywania. Znacząco ułatwia cały proces i pomaga w logistyce wewnątrz magazynów. Skrzyniopalety umieszczone są na podstawie dwu lub cztero wjazdowej. Wymiar podstawy jest dostosowany do ogólno przyjętych norm – 1200 x 800; przy zachowaniu zmiennej wysokości. Skrzyniopalety wykonuje się najczęściej z materiałów takich jak drzewo iglaste, sklejka, płyta pilśniowa, płyta OSB czy tektura różnego rodzaju.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet