Sposoby na puszące się włosy – jak je wygładzić i ujarzmić?

Puszące się włosy to częsty problem, z którym zmaga się wiele osób. Niesforne kosmyki mogą naprawdę uprzykrzyć życie. Niezależnie od tego, jaki jest powód takiego stanu twojej fryzury, sposoby od specjalistów ekobieca.pl pomogą Ci uporać się z puszącymi się włosami!

Puszące się włosy – powody

Puszenie się włosów jest spowodowane przede wszystkim niskim nawilżeniem włosów lub nadmiarem wilgoci w powietrzu. Zniszczone i suche włosy są bardziej narażone na puszenie się, ale dotyczy to także naturalnie kręconych lub falistych włosów. Dobrą wiadomością jest jednak to, że istnieje kilka prostych wskazówek i sztuczek, aby zapobiec i zwalczyć puszenie się włosów!

Szampon na puszące się włosy – podstawa pielęgnacji

Przede wszystkim znajdź szampon, który nie zawiera siarczanów. Szampony z siarczanami usuwają naturalną powłokę na włosach, co nie pomaga w utrzymaniu ich wilgoci i nawilżenia. Dobrze by było, gdyby Twój produkt do mycia włosów zawierał glicerynę. Nie tylko pomaga ona zwalczać puszenie się włosów, penetrując trzon włosa i nawilżając go od wewnątrz, ale także tworzy powłokę ochronną, pomagając naprawić uszkodzenia.

Produkty myjące i stylizujące tworzone z myślą o włosach puszących się prawie zawsze zawierają silikony. Dlaczego? Silikony “przyczepiają się” do włosów i tworzą barierę, która zapobiega uciekaniu wilgoci z wnętrza włosa. Nie ma powodu, aby się ich obawiać. Jeśli nie są stosowane w nadmiarze, nie powinny zniszczyć włosów.

Puszące się włosy – kosmetyki i oleje

Do walki z puszeniem się włosów potrzebne będą również kosmetyki stylizacyjne chroniące przed wysoką temperaturą. Ich działanie polega na zamykaniu wilgoci wewnątrz włosa i powlekaniu ich barierą ochronną złożoną ze składników odżywczych. Oprócz profesjonalnych kosmetyków do puszących się włosów możesz również użyć naturalnych środków – masła shea czy olejów, takich jak:

  • Olej arganowy – uszczelnia łuskę włosa i chroni ją przed puszeniem się spowodowanym przez zewnętrzne czynniki, takie jak wilgoć.
  • Olej słonecznikowy – zawiera kwas linolowy, czyli kwas tłuszczowy idealny do nawilżania włosów.
  • Oliwa z oliwek – zawiera witaminę E, przeciwutleniacz, który sprzyja wzrostowi włosów i utrzymaniu ich nawilżenia. Co więcej, oliwa z oliwek może pomóc oswoić puszące się włosy.
  • Olej z awokado –  jest bogaty w tłuszcze nasycone, dzięki czemu dogłębnie nawilża włosy i sprawia, że są lśniąco gładkie. Na ekobieca.pl znajdziesz w 100% naturalny olej z awokado idealny na puszenie się włosów.

Sposoby na puszące się włosy

Oto kilka wskazówek, które  pomogą odpowiednio zadbać o kosmyki i zmniejszą puszenie się włosów.

  • Posmaruj palce serum z  jedwabiem lub olejkiem i lekko przeczesz dłońmi włosy przed ich układaniem.
  • Do suszenia włosów wybierz suszarkę ceramiczną, a najlepiej jonową suszarkę ceramiczną. Suszarki jonowe redukują elektryzowanie się włosów.
  • Zawsze śpij ze związanymi delikatnie włosami. Najlepiej zaopatrz się w satynową poszewkę na poduszkę, ogranicza to gięcie się włosów podczas spania.
  • Używaj szamponu nawilżającego, na przemian z szamponem do zniszczonych włosów.
  • Zawsze intensywnie nawilżaj włosy. Im bardziej są nawilżone, tym mniej będą się puszyć.
  • Wybieraj bezalkoholowe produkty do stylizacji włosów.
Rate article
Artykuły Dla Kobiet