Skuteczne usuwanie tatuażu krok po kroku

Obecnie usuwanie tatuaży to zabieg niemalże tak samo popularny jak wykonywanie nowego. Niezależnie od tego czy wzór się znudził, stał się nie mody, wymaga tego od nas praca, albo chcemy odmienić wizerunek – warto wiedzieć, jak skutecznie pozbyć się tatuażu. Najbezpieczniej zaufać profesjonalnym gabinetom medycyny estetycznej, w której profesjonaliści wykonają laserowe usunięcie tatuaży. Specjaliści chętnie ją polecają ze względu na wysoką skuteczność i doskonałe efekty. Zazwyczaj wymaga jednak kilkukrotnego powtórzenia. Przed wykonaniem warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czy każdy tatuaż można usunąć?

Wiele osób nie jest pewna, czy każdy tatuaż można usunąć. To zależy przede wszystkim od rodzaju użytego pigmentu, złożoności kolorystycznej oraz rozmiaru. Warto pamięć, że im większy tatuaż tym terapia będzie dłuższa, a przez to bardziej kosztowna. W tym momencie żaden laser nie jest w stanie usunąć białego koloru ze skóry. Laserowe usuwanie tatuaży to proces, w którym wiązka oddziałuje bezpośrednio na pigment użytego tuszu. Ze względu na specyfikę barwy białej, laser nie działa jeszcze na ten kolor, a efekty są minimalne. Problematycznym kolorem jest także czerwony – zazwyczaj wymaga trochę dłuższego naświetlania w kolejnych sesjach. Warto pamiętać o tym, że skóra nieustannie pracuje, a warstwy łuszczącego się naskórka są stale zamieniane przez kolejne. Wraz z upływem czasu ślad, tak zwane “widmo” po laserowym usuwaniu tatuażu, będzie coraz mniej widoczny.

Jak przebiega zabieg?

Laserowe usuwanie tatuaży działa na zasadzie depigmentacji fragmentu skóry, na który nakierowany jest laser. W trakcie trwania naświetlania wiązka rozbija barwnik użyty do wykonania tatuażu na drobne cząsteczki. Takie drobne fragmenty są następnie naturalnie wchłaniane do organizmu przez makrofagi, które inicjują proces regeneracji tkanek. Energia światła koncentruje się na kontrastowych, przebarwionych elementach. Z tego powodu im ciemniejszy tatuaż, tym większa skuteczność i szybsze efekty. Laser dosłownie odbarwia skórę. Świeże ślady demarkacyjne, czyli tak zwane “widmo tatuażu” jest bardziej widoczne u osób o ciemniejszej karnacji przez większy kontrast. Jednak należy pamiętać, że wraz z przebudową naskórka koloryt między śladem po tatuażu a resztą skóry z czasem się wyrówna.

Usuwanie tatuażu – czy to boli?

Niestety, laserowe usuwania tatuaży nie należy do najprzyjemniejszych. Wszystko zależy jednak do indywidualnej tolerancji na ból. Często potrzeba od kilku do kilkunastu sesji w zależności od złożoności, rozmiaru, kolorów i głębokości tatuażu. Im laser wykorzystuje krótszy impuls, tym mniejsze uszkodzenie skóry. Obecnie w gabinetach standardem stają się lasery pikosekundowe. Starsze typy nanosekundowe wydłużały czas kontaktu wiązki lasera ze skórą, przez co zabieg był bardziej bolesny i mógł pozostawiać blizny. Wraz z rozwojem technologii problem śladu po tatuażu na skórze został właściwie wyeliminowany. Laseroterapia pozostaje jedynym skutecznym i trwałym sposobem na depigmentację barwników tuszu.

Jakie są sposoby usunięcia tatuażu?

Istnieje wiele metod alternatywnych takich jak głębokie peelingi czy inne sposoby mechanicznego złuszczania naskórka. Jednak ze względu na umiejscowienie pigmentu w skórze właściwej, tego rodzaju zabiegi mogą jedynie rozjaśnić miejsce tatuażu, ale nie faktycznie go usunąć. Dopiero laserowe usuwanie tatuaży daje pożądane i trwałe rezultaty

Pierwszym krokiem jest konsultacja z doświadczonym specjalistą, który przedstawi możliwe opcje oraz doradzi najlepszy sposób przeprowadzenia zabiegu. W tym celu warto udać się do profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej. Tam można mieć pewność, że trafimy pod opiekę odpowiednio wykwalifikowanej osoby, która rzetelnie opowie o spodziewanych efektach poszczególnych sposobów. Laserowe usuwanie tatuaży jest obecnie najpopularniejszą i najbardziej skuteczną metodą dostępną na rynku. Polecają ją specjaliści oraz zadowoleni klienci.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet