Skuteczne usuwanie cellulitu? To możliwe! Wypróbuj jeden z tych zabiegów

surf-1533278_1920-800x445-5251492 Medycyna estetyczna

Usuwanie cellulitu często kojarzy się z walką z wiatrakami. Tymczasem najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej pozwalają na pozbycie się tego problemu w sposób trwały i skuteczny. Wybraliśmy 5 zabiegów antycellulitowych, które spotkają się z dużym zainteresowaniem w klinikach piękna!

Czym jest cellulit i skąd się bierze?

Cellulit, potocznie nazywany też „pomarańczową skórką” to schorzenie, którego przyczyną jest nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej oraz tworzenie się włóknistych zmian w tkance podskórnej. Problemem jest przede wszystkim nadmiar tkanki tłuszczowej w stosunku do wody i innych produktów przemiany materii.

Cellulit objawia się mało estetycznymi podskórnymi grudkami i zagłębieniami. Mogą też tworzyć się obrzęki, które są efektem zaburzeń cyrkulacji krwi i limfy. “Pomarańczowa skórka” najczęściej występuje na udach, pośladkach i brzuchu, rzadziej na karku i przedramionach.

Przyczyny powstawania cellulitu nie są do końca poznane. Chociaż występuje on najczęściej u osób z nadwagą i otyłością, to u osób szczupłych też nie należy do rzadkości. Głównym czynnikiem sprzyjającym powstawaniu cellulitu jest styl życia – brak ruchu, nieprawidłowy sposób odżywiania się, stres i przepracowanie. Powstawanie „pomarańczowej skórki” może towarzyszyć wahaniom hormonalnym spowodowanym ciążą lub menopauzą.

Usuwanie cellulitu – 5 skutecznych zabiegów antycellulitowych

Endermologia to jeden z podstawowych zabiegów wspomagających modelowanie sylwetki i ujędrnianie skóry. Zabieg ten polega na masażu podciśnieniowym za pomocą głowicy wyposażonej w dwie rolki. Endermologia eliminuje nierówności skóry i wyraźne wygładza powierzchniowe warstwy tkanki tłuszczowej. Zabieg ten pomaga w zmniejszeniu obrzęków kończyn, redukcji tkanki tłuszczowej oraz widocznie wygładza cellulit. Endermologia jest zabiegiem bezinwazyjnym i bezbolesnym, który należy wykonywać często i regularnie, aby uzyskać pożądane efekty.

Stosunkowo od niedawna w medycynie estetycznej wykorzystywane są mikrofale Coolwaves™. To pionierska metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która dodatkowo usuwa cellulit oraz wygładza i ujędrnia skórę. Aż 80% energii z mikrofal skupia się na komórkach tłuszczowych, a jedynie 20% wywołuje powierzchniowy efekt termiczny, dzięki czemu zabieg skutecznie i precyzyjnie usuwa przyczynę cellulitu, a jednocześnie jest bezpieczny dla zdrowych tkanek. Zazwyczaj zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie.

  1. Radiofrekwencja z ultradźwiękami

Kolejnym rewelacyjnym sposobem na zwalczanie cellulitu jest zabieg Accent Prime™ wykorzystujący dwie niezwykle popularne w medycynie estetycznej technologie: radiofrekwencję (RF) oraz ultradźwięki. Innowacyjne połączenie tych dwóch technologii pozwala na jednoczesną likwidację nadmiaru tkanki tłuszczowej i ujędrnienie skóry, co jest bardzo pożądane w przypadku terapii antycellulitowych. Zabieg jest mało inwazyjny, nie wymaga rekonwalescencji i, podobnie jak w przypadku mikrofal, powtarza się go 4-6 razy z kilkutygodniowymi odstępami.

W celu redukcji cellulitu można też zastosować popularne obecnie zabiegi z zastosowaniem zogniskowanych ultradźwięków. Polecany przez specjalistów z bydgoskiej i częstochowskiej Bieńkowscy Clinic antycellulitowy zabieg HIFU Scizer sprawdza się nawet przy zaawansowanych postaciach „pomarańczowej skórki”. Jak działa? Zogniskowane ultradźwięki docierają na duże głębokości, gdzie znajduje się główna przyczyna cellulitu, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej. Energia ta rozbija komórki tłuszczowe i upłynnia je, a następnie usuwa za pośrednictwem układu limfatycznego. Dodatkowo zabiegi HIFU wzmacniają włókna kolagenowe w skórze, dzięki czemu staje się ona mocniejsza i bardziej napięta, a cellulit dużo mniej widoczny. Zabieg nie trzeba powtarzać.

Med Contour Medical to kolejny szybki i bezpieczny sposób na wymodelowanie sylwetki oraz usunięcie cellulitu. Tak jak w dwóch poprzednich przypadkach, zabieg ten również wykorzystuje ultradźwięki, ale w nieco inny sposób. Med Contour Medical wyposażony jest w dwa nachylone emitery ultradźwięków oraz system zasysający, co zapewnia odpowiednie ułożenie fałdów skóry podczas zabiegu. Urządzenie emituje fale ultradźwiękowe, które nakładają się i potęgują w tkance tłuszczowej, wywołując zjawisko kawitacji. W rezultacie komórki tłuszczowe są rozbijane, upłynniane i usuwane z organizmu jako produkty uboczne przemiany materii. Terapia najczęściej obejmuje 4-6 zabiegów przeprowadzanych w tygodniowych odstępach.

Chcesz poznać więcej efektywnych terapii antycellulitowych? Wejdź na stronę Bieńkowscy Clinic.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet