Powiększanie punktu G – na czym polega?

pktg-800x445-3626228 Ginekologia estetyczna

Brak satysfakcji z życia seksualnego to coraz powszechniejszy problem. Kobiety skarżą się na brak orgazmu i niedostateczną jakość doznań seksualnych. Często przyczyna takiego problemu tkwi w ich budowie anatomicznej. Dzięki osiągnięciom gInekologii estetycznej  możliwe jest rozwiązanie tego problemu. Zabieg powiększania punktu G, nazywany też “zastrzykiem orgazmu” zdobywa coraz większą popularność. Korzystają z niego kobiety po menopauzie, młode matki oraz wszystkie te panie, które nie są zadowolone z jakości swojego współżycia. Na czym polega powiększanie punktu G? Dlaczego to miejsce jest tak ważne? Postaramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Punkt G – co to takiego?

Punkt G to pojęcie, o którym słyszał niemal każdy, ale niewiele osób potrafi wyjaśnić jego znaczenie. Nawet naukowcy nie podają dokładnej odpowiedzi na pytanie o naturę punktu G. W Kamasutrze nazywany jest “punktem świętym”. W większości publikacji, punkt G opisywany jest jako skupisko nerwów czuciowych i naczyń krwionośnych, których pobudzenie jest źródłem przyjemności seksualnej. Punkt G jest zlokalizowany w wewnętrznej, przedniej ścianie pochwy (ok. 2-3 cm od wejścia), w bliskiej odległości od pęcherza moczowego. W przeciwieństwie do tkanki pochwy, jego struktura przypomina delikatne prążki. Im bardziej wypukły jest ten obszar, tym intensywniejsze są doznania seksualne. Lokalizacja i pobudzanie tego miejsca ciała jest źródłem rozkoszy, ponieważ punkt G stanowi jedną z najbardziej erogennych stref kobiecego ciała. Niestety w wyniku chorób, zmian hormonalnych, przebytych porodów oraz menopauzy punkt G może być mało uwydatniony. U niektórych kobiet jest on naturalnie mały lub w ogóle nie występuje. W odpowiedzi na ich potrzeby powstał zabieg powiększania punktu G kwasem hialuronowym.

Przebieg zabiegu powiększania punktu G

Zabieg jest poprzedzony konsultacją ze specjalistą i wywiadem lekarskim. Zwykle wykonuje się także rutynowe badania krwi oraz cytologię. Według ekspertów Sthetic Kliniki dr Jagielskiej w Warszawie powiększanie punktu G przypomina nieco zabieg powiększania ust. Lekarz wstrzykuje w niego substancję na bazie kwasu hialuronowego, która natychmiastowo uwydatnia i uwypukla obszar erogenny. Punkt G nie tylko zwiększa swoje rozmiary, ale także staje się jędrniejszy i lepiej ukrwiony. Dzięki temu, łatwiej go zlokalizować i jest bardziej czuły na bodźce odpowiadające za poczucie rozkoszy. Powiększanie punktu G to jeden z najprostszych zabiegów ginekologii estetycznej. Pacjentka jest poddawana znieczuleniu miejscowemu, dlatego zabieg przebiega w maksymalnie komfortowych warunkach. Po kilkudziesięciu minutach od zastrzyku, może swobodnie opuścić gabinet lekarski i wrócić do codziennej aktywności.

Przeciwwskazania do powiększania punktu G

  • stany zapalne, infekcje miejsc intymnych,
  • miesiączka.

Zalecenia pozabiegowe

Powiększanie punktu G jest zabiegiem niechirurgicznym, dlatego już po około 4 godzinach od zastrzyku można na nowo podjąć współżycie. Pielęgnacja okolic poddanych zabiegowi nie wymaga stosowania innych środków niż zwykłe zasady higieny miejsc intymnych. Efekty “zastrzyku orgazmu” utrzymują się do 2 lat. Po tym czasie można bez przeszkód powtórzyć zabieg.

Efekty powiększania punktu G

Według specjalistów powiększanie punktu G może przynieść następujące korzyści:

  • poprawa jakości życia seksualnego,
  • większa wrażliwość na bodźce,
  • zwiększenie libido,
  • stymulacja receptorów czuciowych utraconych w  wyniku porodu, menopauzy.
Rate article
Artykuły Dla Kobiet