Po zimie pomyśl o skórze. Dermopeeling – odmładzanie, odświeżanie

Zima to wyjątkowo niekorzystny czas dla naszej skóry czy włosów. Nie od dziś wiemy, że gdy mija, musimy poświęcić nieco więcej uwagi swemu wyglądowi, zwłaszcza cerze. Ta traci blask, szarzeje, wygląda na zmęczoną. Zbliżająca się wiosna to czas, gdy większość z nas odczuwa przypływ energii i chęć do działania. Co możemy dla siebie zrobić? Warto sięgnąć po prosty, ale skuteczny zabieg, jakim jest peeling medyczny, czyli dermopeeling. Dzięki procedurze nasza skóra odzyska elastyczność, a my pozbędziemy się przebarwień, niedoskonałości w postaci delikatnych zmarszczek czy rozszerzonych porów. Dermopeeling, będący jednym z zabiegów kliniki Arte Derm z Józefowa, pozwala cieszyć się piękniejszą i młodszą cerą już po pierwszym zabiegu.

Po co mi dermopeeling?

Peeling medyczny to zabieg, który działa na kilka sposobów. Przede wszystkim oczyszcza skórę, złuszcza martwy naskórek, a przez to pozwala wygładzić zmarszczki czy usunąć przebarwienia. Peeling medyczny jest metodą na odmłodzenie skóry. Jest terapią nieinwazyjną, bezbolesną i skuteczną. Kiedy warto sięgnąć po zabieg? Zawsze, gdy chcemy opóźnić proces starzenia skóry, a także wtedy, gdy chcemy ją dogłębnie oczyścić. Peelingi medyczne wykonywane w Arte Derm w Józefowie koło Otwocka proponowane są osobom, które chcą pozbyć się przebarwień i wyrównać koloryt skóry, potrzebują poprawić jej stan, zwężając rozszerzone pory i wygładzając nierówności. Jednak to nie wszystkie rezultaty, których można spodziewać się po peelingach. Pomagają także poprawić owal twarzy, zlikwidować lub zmniejszyć zmarszczki, poprawić elastyczność skóry. To wiele efektów, za które odpowiedzialny jest sam peeling. Oczywiście, warto go powtarzać w odpowiednich odstępach czasu, aby rezultaty były naprawdę imponujące. O ich ilości i częstotliwości decyduje kosmetolog przeprowadzający zabieg. Wszystko zależy od kondycji skóry pacjenta oraz tego, jakie efekty pragnie uzyskać.

Kiedy dermopeeling nie jest wskazany?

Choć peelingi medyczne są nieinwazyjne i zazwyczaj możliwe jest skorzystanie z zabiegu, istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie oczyszczania skóry. Do najważniejszych należą alergie na składniki peelingów, aktywna opryszczka czy okres ciąży i karmienia piersią. Po laseroterapii należy odczekać pół roku, aby bezpiecznie skorzystać z peelingu. Z zabiegu trzeba zrezygnować w przypadku chorób autoimmunologicznych, zbyt dużej liczby znamion melanocytowych czy też skłonności do powstawania bliznowców. Skóra nie może być podrażniona ani uszkodzona. Przed podjęciem decyzji należy skonsultować się z kosmetologiem, który ma za zadanie zakwalifikować pacjenta do zabiegu, a także poinformować go o przeciwwskazaniach i efektach peelingu.

Na czym polega zabieg?

Dermopeeling polega na aplikowaniu na skórę substancji o różnym działaniu. Odpowiedni preparat dobiera kosmetolog po uprzedniej konsultacji z pacjentem, zebraniu od niego wywiadu na temat problemów i oczekiwań. Czasem konieczna jest także konsultacja z dermatologiem. Preparaty mają też różne stężenie, które także zależne jest od problemu z cerą i jej rodzaju. Substancjami czynnymi w peelingach są: kwas glikolowy, pirogronowy, salicylowy, mlekowy, migdałowy, witaminy i węgiel. Nałożenie substancji czynnych skutkuje uzyskaniem efektu złuszczania, rozjaśniania, nawilżania i odmładzania. Podczas zabiegu możliwe jest odczuwanie delikatnego szczypania i pieczenia, po zakończonej sesji pojawia się charakterystyczne zaczerwienienie, a pacjentowi towarzyszy uczucie napięcia skóry. Po kilku dniach może zacząć się złuszczanie skóry, jednak nie występuje w każdym przypadku. Przez 3 tygodnie po zabiegu pacjent powinien unikać ekspozycji na słońce, a także stosować fotoprotekcję.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet