Podnoszenie piersi metodą na poprawę ich kondycji

powiekszanie-biustu-800x445 Uncategorized

Piersi to atrybut kobiecości, dlatego każda z pań marzy o idealnym biuście. Nie za dużym, nie za małym, pięknie ukształtowanym, jędrnym, budzącym podziw. Jednakże nawet jeśli natura obdarzyła nas idealnymi piersiami, z czasem tracą one swą jędrność, doskonały kształt, krągłość. Zaczynają się problemy z opadaniem biustu, mogą pojawić się rozstępy. Zmianom tego rodzaju sprzyjają kolejne ciąże, karmienie piersią, a także nieuniknione procesy starzenia. Każda kobieta powinna dbać o swój biust, nosząc dopasowane do wielkości piersi staniki, używając odpowiednich kosmetyków. Jeżeli zmiany są naprawdę duże, powodują dyskomfort oraz wpływają znacząco na samoocenę, można sięgnąć po sposoby uznane przez specjalistów medycyny estetycznej.

Sposoby na podniesienie biustu

W zależności od tego, w jakim stanie są piersi, jak bardzo uległy deformacji oraz od sugestii i zaleceń lekarza, możemy zastosować dwa rodzaje korekcji piersi:

  • implanty, czyli metoda mniej inwazyjna, polegająca na wprowadzeniu do gruczołu piersiowego implantu. Dzięki temu chirurg może nadać piersiom odpowiedni kształt,
  • usunięcie nadmiaru skóry wraz z podszyciem gruczołu piersiowego. To bardziej inwazyjna metoda, która sprawdzi się w przypadku dość znacznego opadania piersi.

Zanim zdecydujemy się na zabieg, konieczna jest konsultacja z chirurgiem, z którym omówimy oczekiwania, sposób przeprowadzenia oraz postępowanie po zabiegu. Lekarz skieruje nas na konieczne badania, którymi w tym przypadku mogą być: USG piersi, mammografia, EKG klatki piersiowej oraz podstawowe badania krwi. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są choroby układu krążenia, cukrzyca lub zaburzenia krzepliwości krwi. Pamiętajmy, że dokładne sprawdzenie stanu zdrowia przed jakąkolwiek ingerencją chirurgiczną jest niezbędne, aby zabieg mógł być bezpieczny i przyniósł oczekiwane efekty.

Zalecenia pooperacyjne

Lekarz chirurg już podczas konsultacji przekaże niezbędne informacje dotyczące postępowania po zabiegu. Przede wszystkim każda kobieta po przejściu podciągania biustu otrzyma specjalny, dopasowany stanik, który powinna nosić przez kilka kolejnych tygodni po zabiegu. Ma on utrzymywać piersi we właściwym położeniu oraz wspomagać procesy gojenia i regeneracji. Panie muszą zrezygnować z dużego wysiłku fizycznego i aktywności sportowej, starając się oszczędzać przez około 6 tygodni po operacji. Znacznie dłużej, ponieważ nawet pół roku, należy zrezygnować z odwiedzania sauny, solarium, a także opalania. Jeżeli podczas zabiegu nie zastosowano szwów rozpuszczalnych, po około 2 tygodniach należy udać się na ich zdjęcie. Wszelkie inne zalecenia każda pacjentka otrzyma od lekarza prowadzącego.

Korzyści z przeprowadzenia zabiegu

Decydując się na zabieg podniesienia piersi, mamy swoje wyobrażenia i nadzieje, co do efektów. Ważne jest, aby były one realne, możliwe do osiągnięcia i przedyskutowane z lekarzem podczas konsultacji. Na pewno zabieg poprawi widocznie stan naszych piersi, co przyniesie poprawę nastroju oraz samooceny. Taki wpływ jest nie do przecenienia. Sam wygląd piersi również ulegnie zmianie. Zostaną ujędrnione, staną się pełniejsze, a ich kształt zostanie wymodelowany. To bardzo widoczna poprawa ich kondycji. Zaletą zabiegu jest również szybki powrót do normalnego trybu życia. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę, to wystrzeganie się nadmiernej aktywności fizycznej.

Wszystkim paniom, zastanawiającym się nad poprawą wyglądu piersi, polecamy zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi zabiegu podnoszenia piersi.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet