Od czego zacząć usuwanie cellulitu?

usuwanie-zylakow-800x445-7795756 Medycyna estetyczna

Cellulit to zmora każdej kobiety. Pojawiać może się bez względu na to, czy ma się kilka dodatkowych kilogramów, czy też może pochwalić figurą modelki. Najczęściej występuje na udach, pośladkach, nogach, brzuchu, jednak zaatakować może też górne partie ciała np. ramiona. Bez względu na to, gdzie występuje powoduje obniżenie poczucia atrakcyjności i pewności siebie. Panie walczące z cellulitem niechętnie zakładają krótkie sukienki, szorty czy stroje kąpielowe. Aby pozbyć się kompleksów, warto rozpocząć walkę z pomarańczową skórką. Jak to zrobić?

Jak wygląda cellulit?

Zanim zacznie się walkę z cellulitem trzeba sprawdzić, czy w ogóle się go posiada. Jego objawami jest pojawianie się na skórze grudek, zgrubień, nierówności i pofałdowań. Te zmiany na udach, pośladkach, brzuchu, oznaczają, że cierpi się na pomarańczową skórkę. Cellulit w tych obszarach ciała poznać można również po utracie jędrności skóry, pojawianiu się bruzd, rozstępów, zmianach pigmentacyjnych. Podobne objawy daje cellulit na biodrach, kolanach, ramionach. Trzeba jednak zaznaczyć, że w tych miejscach objawy pomarańczowej skórki są łagodniejsze.

Jak sprawdzić, czy ma się cellulit?

Chociaż objawy cellulitu są powszechnie znane, to należy pamiętać, że u każdej kobiety może on dawać inne symptomy. Różnić mogą się one zaawansowaniem, miejscem występowania. U niektórych pań pomarańczowa skórka nie daje żadnych widocznych objawów. Nie oznacza to jednak, że go nie ma. Często dzieje się tak przy pierwszym stopniu cellulitu. Jest to początkowy etap, który nie pozwala dostrzec zmian gołym okiem. Aby je zauważyć, skórę trzeba mocno ścisnąć palcami. Wtedy pojawić mogą się grudki. W drugim etapie pomarańczowa skórka widoczna jest przy ściśnięciu powłok skóry, dotyk może też powodować ból. Zmiany na ciele gołym okiem widoczne są natomiast w trzecim i czwartym etapie rozwoju pomarańczowej skórki. Zauważyć można ją w pozycji stojącej i siedzącej, nawet bez ściskania skóry.

Nowoczesne metody badania cellulitu

Ręczne badanie cellulitu pozwala sprawdzić, czy faktycznie on występuje. Nie można jednak na jego podstawie określić stopnia jego zaawansowania, a także precyzyjnie zlokalizować obszaru, który wymaga terapii. W tym pomóc może innowacyjny system Cellulit detector, który dostępny jest w łódzkiej klinice Novoderm.

Cellulit detector jest termograficznym systemem kontaktowym, który wykorzystywany jest do wykrywania i klasyfikowania termicznych oznak pomarańczowej skórki. Urządzenie potrafi wskazać problem i jego skalę, miejsce jego występowania oraz wskazać odpowiednią terapię. Badanie jest mało inwazyjne, bezpieczne i komfortowe. Polega jedynie na lekkim dociśnięciu płytek detektora do skóry.

Dlaczego warto zbadać cellulit?

Skorzystanie z technologii Arosha jest inwestycją we własne ciało. Prawidłowa diagnoza, określenie skali i miejsca występowania cellulitu nie tylko da szanse na jego skuteczne usunięcie, ale też pozwoli obniżyć cenę terapii. Z tej po diagnozie można skorzystać w łódzkiej klinice Novoderm. Skorzystać w niej można z najnowszych i najskuteczniejszych kuracji.

Usuwanie cellulitu w Novoderm

W klinice Novoderm można skorzystać z dwóch metod zwalczania pomarańczowej skórki. Pierwszą z nich jest kuracja Arosha. Polecana jest ona przy cellulicie wodnym i obrzękach, czyli dolegliwościach spowodowanych nieprawidłowym ruchem krwi i limfy w tkankach oraz zastojach wody w organizmie. Bandaże Aroha wykonane są z delikatnej bawełnianej tkaniny, niwelującej obrzęki i poprawiającej krążenie. Zabieg Arosha polega na owinięciu ciała bandażami, które poprzedzone jest peelingiem. Dzięki temu ostatniemu, składniki aktywne lepiej się wchłaniają. Na końcu zabiegu przeprowadza się delikatny masaż kremem pielęgnującym. Cała procedura nie jest bolesna, wręcz odwrotnie – relaksuje. Najlepsze efekty osiąga się, wykonując bandażowanie w serii 8 zabiegów przez 2 tygodnie.

Alternatywą dla kuracji Arosha jest popularna endermologia LPG Alliance. Jest to nieinwazyjna procedura pozwalająca na modelowanie sylwetki. Endermologia nie tylko usuwa pomarańczową skórkę, ale i poprawia jędrność ciała, pobudza organizm do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Usuwanie cellulitu z pomocą energmologii jest bezbolesne, mało inwazyjne i skuteczne. Zabieg nie narusza ciągłości naskórka i nie stwarza żadnych zagrożeń. Pierwsze efekty usuwania cellulitu tą metodą widoczne są już po pierwszej sesji. Zadowalające rezultaty osiąga się natomiast po 5-10 zabiegach, które wykonuje się w przeciągu miesiąca.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet