Ciesz się idealnymi nogami – poznaj najskuteczniejszą metodę na usuwania żylaków!

usuwanie-zylakow-800x445-2402293 Uncategorized

Wraz z nadejściem lata wyciągamy z szafy sukienki, spódniczki oraz szorty, nie mogąc doczekać się wyjazdów nad jezioro czy długich, letnich spacerów. Niestety, niektóre kobiety nie są zadowolone z wyglądu swoich nóg i o wiele lepiej czują się w chłodniejszych porach roku. Sine szlaczki czy zgrubienia na nogach potrafią wprawić nas w kompleksy i pozbawić beztroski w upalne dni. Z problemem żylaków boryka się niemal 50% społeczeństwa, z czego zdecydowana większość to kobiety. Na rynku istnieje wiele metod ich zwalczania, aczkolwiek istnieją takie wykazujące się większą skutecznością niż inne.

Czym są żylaki i jakie są przyczyny ich powstawania?

Serce, podczas każdego skurczu, wtłacza krew do tętnic, które rozprowadzają ją po całym naszym ciele. Dzieje się to pod dużym ciśnieniem, dlatego krew tętnicza płynie szybko. Żyłami porusza się wolniej, ponieważ musi pokonać drogę pod górę aż do serca, co nie jest łatwe. Aby krew nie spływała w dół lub by nie zalegała w zbyt dużych ilościach, duże żyły w nogach wyposażone są w zastawki, które zamykają się, żeby nie dopuścić do wymienionych wyżej sytuacji. W ogromnym stopniu ułatwiamy pracę naszym żyłom, kiedy pracują nasze mięśnie, które działając jak pompa, pomagając sprawniej przepływać krwi ku górze. Jednak jeśli zbyt mało używamy naszych mięśni, krew permanentnie zalega, przez co mogą pojawiać się zakrzepy, które niszczą zastawki. Krew w nadmiarze zalega na dole, a ciśnienie krwi zwiększa się. Tak właśnie powstają żylaki – tłumaczy nam specjalistka z kliniki Lasermed w Nowym Targu.

Co sprzyja powstawaniu żylaków?

Przyczyn powstawania żylaków jest sporo, a do najczęstszych z nich zaliczamy:

 • siedzący tryb życia,
 • brak aktywności fizycznej,
 • wykonywanie zawodu związanego z wielogodzinnym staniem (np. kelner, fryzjer),
 • siedzenie w pozycjach niepozwalających krwi swobodnie przepływać (np. noga na nogę),
 • noszenie obcisłych ubrań, zwłaszcza skarpet czy pończoch z ciasnym ściągaczem,
 • otyłość,
 • przebyte ciąże,
 • nadużywanie alkoholu i palenie papierosów.

Nieleczone żylaki mogą przerodzić się w o wiele bardziej skomplikowane schorzenie. Poważne przypadki nazywane są chroniczną niedoczynnością żylną, której objawami są szybkie męczenie i ciężkość nóg oraz ból. Ich następstwem może być owrzodzenie, które jest bardzo trudne do wyleczenia. Dlatego, kiedy już pojawiły się u nas żylaki, warto je skutecznie wyleczyć. Na rynku istnieje kilka metod zwalczania tej przypadłości, jednak jedną z najskuteczniejszych jest laserowe usuwanie żylaków.

Jak wygląda zabieg laseroterapii?

Laserowe leczenie polega na termicznym zniszczeniu tkanki żylnej. Metoda EVLT zastępuje zabieg chirurgiczny, dlatego jest tak często stosowana przez osoby, które nie chcą decydować się na operację. Energia lasera Nd: YAG 1064nm jest dostarczana do wnętrza żyły, doprowadzając energię cieplną do krwi oraz tkanki żylnej, powodując obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły, dzięki czemu nie trzeba jej usuwać.

Laseroterapia jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ łączy w sobie wysoką skuteczność i małą inwazyjność. Nie wymaga hospitalizacji, a okres rekonwalescencji trwa niezwykle szybko. Pacjent może od razu po zabiegu udać się do domu.

Jak zapobiegać żylakom?

Mimo że istnieją skuteczne metody zwalczania żylaków, najłatwiej byłoby nie doprowadzić do ich powstania. Aby ta nieestetyczna przypadłość nie stała się twoim problemem, należy:

 • unikać długotrwałego stania lub siedzenia w jednej pozycji,
 • zadbać o codzienną aktywność fizyczną,
 • zrzucić wagę,
 • rzucić palenie i ograniczyć alkohol,
 • brać przemienny prysznic, polewając nogi na zmianę zimną i ciepłą wodą.

Nie musisz już ze wstydem zerkać na idealne nogi koleżanki i porównywać ich do swoich. Korzystając z nowoczesnych metod medycyny estetycznej, możemy znów beztrosko cieszyć się latem i z dumą prezentować nasze nogi.  

Więcej na stronie : Lasermed – leczenie żylaków.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet