Makijaż permanetny na lato – czy warto?

lasernaprzebarwienia-800x445-3532568 Makijaż

Wiosna i lato to te pory roku, kiedy nasza uroda rozkwita. W ciepłe dni chętniej też eksponujemy nasze wdzięki. Niestety wysokie temperatury sprawiają, że trwałość kolorowych kosmetyków znacząco się obniża – tusz rozmazuje się, a podkład spływa z twarzy. Z takimi problemami spotykają się nawet te z nas, które sięgają po kosmetyki z wyższej półki. Jak temu zaradzić? Rozwiązaniem będzie makijaż permanentny. Zobacz, czy można wykonywać go latem i sprawdź, czy makijaż permanentny na lato do dobry pomysł.

Idealny makijaż na lato

Okres wakacji to czas, kiedy lubimy podkreślać naszą urodę. Chętnie sięgamy po kolorowe kosmetyki o mocnych, wyrazistych barwach. Niestety upały, palące słońce, piasek, plaża, bryza znad morza, a nawet lekkie podmuchy wiatru mogą szybko popsuć misternie wykonywany make-up. Kolorowym kosmetykom na urlopie zaszkodzić może kontakt z wodą. Wszystkie te czynniki sprawiają, że makijaż rozmazuje się, spływa, wygląda nieestetycznie. Dobrym rozwiązaniem na krótką metę są kosmetyki wodoodporne. Mimo że są one trwalsze od tych tradycyjnych, to nadal wymagają codziennego nakładania i zmywania- co zajmuje czas i skraca ten, który moglibyśmy przeznaczyć na relaks. Coraz więcej kobiet decyduje się więc na wykonanie makijażu permanentnego na lato.

Zalety makijażu permanentnego latem

Trwały makijaż ma wiele zalet i sprawdza się o każdej porze roku, jednak szczególnie polecany jest latem. Jego największym atutem jest trwałość. Makijaż permanentny od NaturMed z Nowego Sącza zawsze pozostaje na swoim miejscu. Niestraszny mu wiatr, promieniowanie UV, kąpiele w morzu czy w basenie, ekstremalne sporty, relaks w saunie czy jacuzzi. Ten typ make-up świetnie będzie wyglądał w każdych warunkach atmosferycznych, sprawdzi się zarówno w dzień, jak i w nocy.

Niewątpliwą zaletą makijażu permanentnego latem jest również oszczędność czasu. Aby podkreślić urodę, nie trzeba codziennie nakładać kolorowych kosmetyków. Od razu po wstaniu z łóżka można bowiem cieszyć się pięknie wystylizowanymi brwiami, czy też gęstymi i podkreślonymi rzęsami. Latem dobrze sprawdza się też makijaż permanentny ust, który pięknie podkreśli czerwień wargową. Dzięki temu, że codziennie nie trzeba nakładać kolorowych kosmetyków, a później ich zmywać oszczędza się od kilkunastu do kilkudziesięciu minut dziennie. Przeznaczyć można je na dłuższy pobyt na plaży, pluskanie w basenie czy wycieczkę rowerową. Warto tu podkreślić, że make-up permanentny to także oszczędność pieniędzy. Raz wykonany będzie utrzymywał się bardzo długo, a w tym czasie nie ma potrzeby inwestowania w kolorowe kosmetyki.

Kiedy wykonać makijaż permanentny na lato?

Jeśli chcesz trwałym makijażem cieszyć się w czasie wakacji lub majowego długiego weekendu, powinnaś pomyśleć o jego wykonaniu odpowiednio wcześniej. Wynika to z tego, że do jego wykonania potrzeba dwóch wizyt. Odpowiednie wcześniejsze zaplanowanie wykonania makijażu, ustrzeże więc przed sytuacją, że nie zdąży się go wykonać przed wymarzonymi wakacjami. Należy też pamiętać, że po zabiegu konieczny jest proces rekonwalescencji. W jego trakcie skóra będzie opuchnięta, zaczerwieniona, mogą pojawić się strupki – jednym zdaniem, twarz w okresie rekonwalescencji nie będzie wyglądać najlepiej. Na wygojenie się skóra będzie potrzebowała ok. 7 dni, natomiast makijaż permanentny najlepiej będzie wyglądał po ok. 2 miesiącach od wykonania.

Jak pielęgnować makijaż permanentny?

Letnia pora nie wymaga specjalnego dbania o makijaż permanentny. Po okresie rekonwalescencji nie trzeba unikać słońca, wody czy też nie ma konieczności nakładania specjalnych specyfików na twarz. Trwały make-up pozwala w pełni korzystać z uroków lata. Aby jednak pięknie się prezentował, warto zapoznać się z zasadami pielęgnacji makijażu permanentnego. Mówią one, aby myć go wodą z delikatnymi środkami pielęgnującymi. Unikać należy natomiast toników, kremów, serów wywołujących podrażnienie. W przypadku makijażu permanentnego ust trzeba się powstrzymywać od drapania i tarcia naskórka, a także smarować czerwień wargową kremem z witaminą E. Stosowanie się do tych zasad sprawi, że zachowa się większą trwałość makijażu permanentnego.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet