Lifting skóry twarzy: najbardziej i najmniej skuteczne metody

przeszczep-tluszczu-lodz-3049209 Medycyna estetyczna

Reklamy obiecują skuteczne, tanie sposoby na lifting skóry twarzy do zastosowania w domu. Czy domowe sposoby na lifting, które działają, faktycznie istnieją?

Domowe sposoby na lifting skóry twarzy

Po pierwsze: maseczki. Te za kilka złotych raczej nie wykazują zbyt widocznych właściwości przeciwzmarzczkowych. Nieco droższe są te w płachcie, które mogą powodować trochę lepsze napięcie skóry dzięki wyższej koncentracji składników odżywczych. Dość skuteczne są też serum liftingujące, choć korzystanie z nich wymaga regularności.

Ćwiczenia mięśni i plastry do liftingu skóry twarzy?

Kolejna grupa sposobów to te, które przywędrowały do nas z dalekiej Azji. Niektóre mają sens, jak ćwiczenia mięśni twarzy znane jako Face Yoga. Regularne ćwiczenie mięśni, które na co dzień nie są w ruchu lub ruszają się nierównomiernie, może je wzmocnić i podkreślić. Niestety, to wymaga wielu miesięcy praktyki – większość osób po prostu nie ma czasu, by najpierw wgłębiać się w zasady, a następnie wcielać je w życie. Na nieco podobnej zasadzie działają rozmaite koreańskie i japońskie urządzenia do ćwiczenia ust czy brody. Ich skuteczność jest jednak bardzo niska i przypominają raczej narzędzia tortur, niż produkty kosmetyczne.

Ostatnio w internecie coraz więcej osób pyta o plastry na lifting twarzy. To kolejny koreański hit. Jak łatwo się domyślić, chodzi o plasterki i nicie, które przykleja się w określonych punktach twarzy, by uzyskać liftingujący efekt. Rezultaty są o tyle krótkotrwałe, co groteskowe.

Wśród azjatyckich pomysłów na lifting twarzy można jeszcze wymienić chińskie rollery z jadeitu. Prowadzono już na ten temat badania. Sam jadeit czy kwarc nie ma przeciwzmarszczkowych właściwości, a używany codziennie roller może wręcz być mało higieniczny. Efekt lekkiego wygładzenia skóry, podobnie jak w metodzie Face Yoga może mieć związek z regularnym masażem twarzy i codziennym pobudzaniem krążenia limfy.

Laserowe i inne metody liftingu skóry twarzy

Coraz rzadziej wykonuje się tradycyjny lifting chirurgiczny. Jest on polecany głównie przy bardzo mocno opadającej skórze twarzy, która np. zawężą pole widzenia lub jest asymetryczna. Istnieje jednak wiele mniej bolesnych i inwazyjnych metod na lifting skóry twarzy.

W klinice Beauty Skin w Warszawie lifting skóry twarzy można wykonać następującymi metodami:

  • lifting laserem PicoClear,
  • resurfacing laserem PicoClear,
  • lifting skóry twarzy Ultra II Absolute Hifu,
  • peeling do twarzy DermaQuest,
  • Dermapen,
  • SonoQueen Hifu.

Personel kliniki podkreśla przewagę tych metod nad innymi. – Trudno to porównać z chirurgicznym liftingiem skóry, które jest bolesne i wymaga długich przygotowań. Z drugiej strony mamy metody praktycznie w ogóle nie skuteczne, jak wymienione tu sposoby rodem z Azji. – zauważa nasz ekspert.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet