Leczenie hemoroidów – poznaj sposób na szybkie pozbycie się wstydliwego problemu!

hemoroidy-leczenie-laser-mednowy-targ-8378877 Medycyna estetyczna

Hemoroidy są schorzeniem bardzo uciążliwym, choć obecnie dość powszechnym, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, gdyż cierpi na nie ponad połowa osób dorosłych. Hemoroidy sprawiają duży dyskomfort, a w zaawansowanych stadiach utrudniają utrzymanie higieny. Jednak ciągle wiele osób nie podejmuje leczenia lub robi to dopiero wtedy, gdy problem jest już bardzo zaawansowany. Sprawdź dlaczego warto leczyć hemoroidy i jak robić to skutecznie.

Hemoroidy – czym właściwie są?

Hemoroidy, czyli guzki krwawnicze, ma każdy z nas. Są to niewielkie poduszki tkankowe położone w kanale odbytu. Stanem wymagającym leczenia jest ich nadmierne przekrwienie. Przekrwione guzki krwawnicze powodują przede wszystkim świąd, pieczenie, swędzenie, krwawienie i uczucie niepełnego wypróżnienia. Objawy hemoroidów są zależne od stopnia zaawansowania schorzenia. Im późniejsza faza, tym symptomów jest więcej i są bardziej intensywne. Wyróżnia się cztery stopnie zaawansowania hemoroidów. I stopień cechuje się występowaniem poszerzeń naczyń krwionośnych, w II stadium guzki krwawnicze zaczynają wypadać podczas wypróżniania, jednak samoistnie wracają na miejsce. Hemoroidy III stopnia wypadają coraz częściej, ale ich odprowadzenie wciąż jest wykonalne, natomiast IV stadium oznacza trwałe wypadnięcie guzków bez możliwości ich odprowadzenia.

Czynniki sprzyjające powstawaniu hemoroidów to wiek, przewlekłe zaparcia, zbyt duża masa ciała, stosowanie diety ubogiej w błonnik, brak aktywności fizycznej, prowadzenie siedzącego trybu życia oraz palenie papierosów i nadużywanie alkoholu lub kawy. Problem może nasilić się podczas ciąży.

Leczenie hemoroidów

Leczenie zachowawcze może być niewystarczające, ponieważ w przypadku zaniknięcia hemoroidów możliwe są nawroty choroby. Im bardziej zaawansowana postać choroby, tym trudniejsze i dłużej trwające jest jej leczenie. Hemoroidy leczone są m.in. krioterapią, czyli poprzez zamrażanie, metodą gumkową, polegającą na nakładaniu na guzki krwawnicze specjalnych pierścieni gumowych, skleroterapią oraz farmakologicznie. Jedną z najnowszych metod usuwania hemoroidów, która dokonała przełomu w proktologii, jest laseroterapia. Zabieg laserowy cechuje się większą skutecznością niż powyższe metody, a przy tym jest bezpieczny i pozwala szybko wyeliminować problem. Tradycyjne leczenie chirurgiczne jest metodą skuteczną, aczkolwiek inwazyjną, a więc wymagającą długotrwałej rekonwalescencji.

Jak wygląda leczenie hemoroidów laserem?

Nie ma powodu obawiać się zabiegu laserem, gdyż jest on w pełni bezpieczny i bezbolesny. Przed zabiegiem Pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, aby zminimalizować dolegliwości bólowe. Do laserowego leczenia hemoroidów stosowany jest między innymi laser Fotona SPECTRO SP. Do wnętrza przekrwionych guzków krwawniczych wprowadza się światłowód zasilany światłem lasera. Hemoroidy są naświetlane laserem, dochodzi do ich koagulacji, w wyniku czego zmiany chorobowe obumierają. Cała procedura trwa zaledwie około 15 minut. Laserowe usuwanie hemoroidów jest na tyle małoinwazyjne, że tuż po nim Pacjent jest gotowy do powrotu do codziennych zajęć i nie musi być poddany hospitalizacji i długotrwałej rekonwalescencji. Zabieg skutecznie leczy hemoroidy i zapobiega nawrotom schorzenia.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do laserowego leczenia hemoroidów?

Specjaliści z Kliniki Lasermed w Nowym Targu, zajmującej się między innymi laserowym leczeniem hemoroidów, zapewniają, że zabieg jest małoinwazyjny i w pełni bezpieczny. Skrócony zostaje czas rekonwalescencji w porównaniu z zabiegiem chirurgicznym. Jedyne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu to stan zapalny w okolicy odbytu lub bardzo zaawansowana postać hemoroidów – w tym przypadku konieczna jest inna metoda leczenia.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet