Laserowe usuwanie przebarwień – jak wygląda?

Przebarwienia są ciemniejszymi plamami na skórze, które pojawiają się w wyniku nieprawidłowej pracy melanocytów. Jest to powszechny problem, którego możemy się pozbyć wieloma sposobami – m.in. zabiegiem laserowym, który charakteryzuje wysoka skuteczność oraz niewielka inwazyjność. Dowiedz się, jak wygląda laserowe usuwanie przebarwień oraz jaki jest koszt takiego zabiegu.

  • Jak wygląda laserowe usuwanie przebarwień?
  • Zabieg laserowy – jakiego rodzaju przebarwienia pozwala zredukować?
  • Usuwanie przebarwień – ile zabiegów potrzeba?

Jak wygląda laserowe usuwanie przebarwień?

Przebarwienia skórne są powszechnymi, ciemnymi plamami na skórze. Zabieg laserowy, który ma na celu ich redukcję, koncentruje się przede wszystkim na usuwaniu nadmiernie skumulowanego w skórze barwnika, czyli melaniny. Sam zabieg polega na naświetlaniu laserem poszczególnych miejsc, w których znajdują się przebarwienia. Zawarta w skórze melanina pochłania światło, co powoduje podgrzanie komórek zawierających barwnik. Zostają one zniszczone, a tuż po laserowym usuwaniu przebarwień nabierają ciemniejszej barwy. Dopiero w następnym dniu skóra zaczyna się łuszczyć. Po kilku dniach kończy się proces złuszczania naskórka, co prowadzi do redukcji przebarwień.

Laserowe usuwanie przebarwień w Klinice Miracki Warszawa poprzedza wizyta konsultacyjna, na której omawiane są szczegóły związane z zabiegiem, a także wykluczane ewentualne przeciwwskazania. Lekarz ocenia również stan skóry i przebarwień. Jeśli chodzi o cenę laserowego usuwania przebarwień, zabieg ten kosztuje około 200-500 złotych, w zależności od konkretnej kliniki oraz rozmiarów przebarwień.

Zabieg laserowy – jakiego rodzaju przebarwienia pozwala zredukować?

Laserowe usuwanie przebarwień to zabieg, który pozwala pozbyć się:

  • przebarwień posłonecznych, które pojawiają się w wyniku długotrwałego wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych,
  • piegów, które powstają po ekspozycji na słońcu u osób, których skóra nie produkuje wystarczającej ilości melaniny,
  • melasmy, czyli zmian, które pojawiają się w wyniku zmian hormonalnych związanych m.in. z ciążą, menopauzą czy antykoncepcją,
  • znamion Beckera, czyli nieregularnych, brązowych plam, stanowiących wrodzoną zmianę skórną,
  • ostudów, czyli przebarwień charakterystycznych dla kobiet z nadaktywnością hormonów,
  • plam soczewicowych (wątrobowych), które mogą powstawać z różnych przyczyn,
  • przebarwień pozapalnych, czyli np. zmian trądzikowych.

Usuwanie przebarwień – ile zabiegów potrzeba?

Zabieg usuwania przebarwień laserem przynosi naprawdę ciekawe efekty. Aby jednak skutecznie pozbyć się zmian, należy poddać się serii zabiegów. Jeśli przebarwienia są naprawdę głębokie, zazwyczaj wykonuje się około 4-6 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni. Wszystko tak naprawdę zależy od konkretnego przypadku. Lekarz na wizycie poprzedzającej usuwanie przebarwień powinien ocenić skórę oraz oszacować, ile będzie potrzebnych zabiegów do uzyskania pożądanych rezultatów. Skuteczność zabiegu może jednak zależeć od wielu czynników, nie tylko głębokości przebarwień. Wpływ na to ma również rodzaj skóry, a także zalecenia lekarza. Po zabiegu należy chronić skórę oraz zrezygnować z opalania. Sposób, w jaki będziemy traktować skórę może znacznie wpłynąć na efekty laserowego usuwania przebarwień. Jeśli Ty również posiadasz przebarwienia na skórze, których chciałabyś się pozbyć, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa oraz umów się na wizytę konsultacyjną!

Rate article
Artykuły Dla Kobiet