Laser do usuwania włosów – depilacja laserowa na stałe!

epilacja-laserowa-800x445-8823454 Na ciało

Laser do usuwania włosów działa na zasadzie pochłaniania energii przez barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Powstająca energia cieplna niszczy fragmenty włosa odpowiedzialne za jego wzrost, co ważne, efekt taki jest trwały. Przeglądając instrukcje laserów do domowej depilacji, widzimy jednak, że zabiegi należy powtarzać. Jaka jest więc prawda dotycząca depilacji i czy rzeczywiście za pomocą zabiegów możemy na stałe usunąć niechciane owłosienie? Na te i inne pytania dotyczące epilacji odpowiadają specjaliści z Kliniki Beauty Address w Warszawie, którzy korzystają z lasera do usuwania włosów i uznają go za sposób na najskuteczniejszą depilację.   

Domowa depilacja a epilacja w klinikach – jaka jest różnica?

Lasery do usuwania włosów działają na zasadzie emisji wiązki energii, która trafia do mieszków włosowych dzięki różnicy wynikającej z zabarwienia cebulek włosów i skóry. Światło lasera dociera do mieszków, jednocześnie pomijając zewnętrzną warstwę skóry. Z tego powodu przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest świeża opalenizna – po opalaniu w naszej skórze znajduje się zwiększona ilość melaniny, czyli barwnika wytwarzanego pod wpływem promieni ultrafioletowych. Ten sam barwnik odpowiada za kolor naszych włosów i jest wytwarzany w podstawie włosa będącego w fazie wzrostu.

Gdy światło lasera zostanie skumulowane w mieszku włosowym, dochodzi do zwiększenia temperatury. Natomiast wytworzona energia termiczna doprowadza do destrukcji włosa, który nie jest już w stanie odrosnąć. Epilacja wykonywana przy użyciu nowoczesnych laserów pozwala więc na stałe usunięcie włosów. Co ważne, dzięki skoncentrowanej wiązce lasera o odpowiedniej długości fali możliwe jest usunięcie także jasnego owłosienia.

Powodem, dla którego epilację laserową należy powtarzać, jest cykl życia włosa. Warto pamiętać, że część włosów pozostaje w fazie uśpienia lub obumierania. Każdy włos, niezależnie od partii ciała, po pewnym czasie naturalnie wypada, a w jego miejscu wyrasta nowy. Jeśli podczas zabiegu część włosów jest aktualnie w fazie spoczynku, oznacza to, że w tym momencie nie jest wytwarzany barwnik, a tym samym włos staje się “niewidoczny” dla lasera. Powtarzalność zabiegów laserowych ma na celu dotarcie do wszystkich włosów, dzięki czemu epilacja określana jest jako sposób na trwałe usunięcie ok. 98% owłosienia.

Natomiast lasery przeznaczone do użytku domowego odznaczają się nieco słabszym działaniem. W tym przypadku emitowana wiązka energii działa jednocześnie na większą ilość włosów, jednak działanie takie jest słabsze. Wynika to m.in. z konieczności zachowania zwiększonego bezpieczeństwa w trakcie domowych zabiegów, kiedy nad powodzeniem zabiegu nie czuwa specjalista. Można uznać, że domowa depilacja nie niszczy włosów, ale skutecznie je osłabia, dzięki czemu z czasem włosy stają się słabsze.

Skuteczny laser do usuwania włosów

Jednym z najskuteczniejszych urządzeń do trwałego usuwania włosów jest Laser Vectus Cynosure Palomar, który w Beauty Address w Warszawie wykorzystywany jest do usuwania owłosienia niemal z każdej partii ciała. Jest to laser do depilacji włosów o różnym stopniu nasączenia barwnikiem. Co ważne, urządzenie pozwala na indywidualne dostosowania intensywności wiązki światła. Dzięki temu siłę lasera można dostosować do fototypu cery, obszaru zabiegowego, czy barwy włosów. Możliwość ustawienia parametrów jest bardzo istotna nie tylko ze względu na skuteczność zabiegu, ale także na bezpieczeństwo i zminimalizowanie praktycznie do zera ryzyka poparzeń. Wysokie bezpieczeństwo sprawia, że jest to doskonały laser do usuwania włosów również z twarzy, czy z okolic intymnych.

Szczegóły dotyczące epilacji laserowej znajdziesz na stronie Kliniki Beauty Address – sprawdź zabiegi laserowe lub umów się na konsultację ze specjalistą, który odpowie na każde pytanie!

Rate article
Artykuły Dla Kobiet