Juvederm – mezoterapia HA

model-face-beautiful-black-and-white-4854438 Na twarz

Kwas hialuronowy ma wiele zastosowań w medycynie estetycznej. Ten naturalny  preparat nie tylko pozwala wypełnić zmarszczki, ale też wspaniale nawilża skórę i przywraca jej blask.

Prosta drogą do piękna skóry jest m.in. Juvederm VOLITE to rewitalizująco-ujędrniający zabieg mezoterapeutyczny, który dogłębnie odżywia skórę, zwiększa jej sprężystość oraz likwiduje pierwsze oznaki starzenia się. Moc odbudowywania utraconych struktur skóry kwas hialuronowy zawdzięcza składowi. HA wiąże cząsteczki wody, poprawia nawilżenie skóry, doskonali jej gęstość, stymuluje również produkcję elastyny i kolagenu. Zabieg Juvéderm polega na podaniu preparatu w głąb skóry. HA podaje się iniekcyjnie igłą lub kaniulą w jeden ze wskazanych obszarów – twarz, szyja, dekolt, a nawet dłonie czy stopy. Aby uzyskać pożądany efekt, specjalista podaje jednorazowo 2 ml preparatu na część twarzową, 1 ml Volite na skórę pozostałych części ciała. Zadzwoń już dziś do Kliniki Novoderm. Poznaj  możliwości zabiegów mezaterapeutycznych.

Juvederm – charakterystyka metody

Juvéderm VOLITE jest stosowany do wykonywania zabiegów głównie w obrębie twarzy. Świetne efekty daje też mezoterapia na szyi, dekolcie i dłoniach.  Podczas pierwszej wizyty specjalista ustala z pacjentem dawkę produktu, niezbędną do uzyskania właściwych efektów. Zostają także wykluczone przeciwwskazania. W dniu terapii lekarz wstrzykuje preparat w zalecany obszar. Nawilżające oraz napinające właściwości preparatu wyjątkowo wpływają na stan skóry, która staje się błyszcząca, napięta i wyraźnie odżywiona. Juvederm to również doskonałe przygotowanie do kolejnych zabiegów estetycznych. Zabieg wykonany z pomoca kwasu hialuronwego sprawia również, że cera wygląda na zdecydowanie bardziej wypoczętą i pełną życia. Osoby bojące się bólu powinny wiedzieć, że w skład preparatu wchodzi środek znieczulający, lidocaine, zapewniający komfort podczas zabiegu. Kuracja Juvéderm VOLITE polega na uzupełnianiu powierzchownych zagłębień, w tym drobnych zmarszczek. Dzięki temu delikatnemu zabiegowi znikają oznaki starzenia, a rysy twarzy zostają podkreślone. Dzięki temu żelowi o gładkiej konsystencji pacjenci w łagodny sposób osiągają to, co niegdyś było możliwe tylko z udziałem skalpela.

Juvederm – wskazania, przeciwwskazania, efekty

Juvederm Volite jest terapią jednorazową i nie ma potrzeby wykonywania tego zabiegu w seriach. Wśród wskazań do przeprowadzenia terapii wymienia się:

 • problem suchej i odwodnionej skóry
 • wiotkość skóry
 • zmarszczki i bruzdy
 • blizny potrądzikowe
 • niewłaściwy koloryt skóra szara i ziemista

Rezultaty zaś utrzymują się prawie rok. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej pacjenci zgłaszali zdarzenia niepożądane, w tym siniaki i ból w miejscu wstrzyknięcia preparatu. Jednak Juvederm VOLITE był z reguły dobrze tolerowany, a 95% pacjentów było w stanie powrócić do codziennych czynności po 24h od zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu unikali oni jednak fizycznego, ekspozycji na promienie UV i przyjmowania używek.  Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża, laktacja
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym.
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
 • nowotwory
 • cukrzyca
 • leczenie laserowe (musi upłynąć odpowiedni czas od jego zakończenia)

Pragniesz  dowiedzieć się więcej o mezoterapii Juvederm, skonsultuj się ze specjalistami z Kliniki Novoderm. Poznaj ofertę i umów się na wizytę.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet