Jak szybko wysuszyć ubranie

suszarka-do-ogrodu-800x445 Uncategorized

Chcesz założyć swoją ulubioną koszulę, ale widzisz, że jest brudna? Potrzebujesz kolejnego dnia mieć na sobie swoje szczęśliwe skarpetki, ale nadal leżą w koszu na pranie? Ich upranie może zająć chwilę, jednak suszenie prania to trochę dłuższy proces… Dowiedz się jak szybko wysuszyć ubranie bez użycia suszarki bębnowej, a przy tym zaoszczędzić na energii i zadbać o delikatne materiały.

Jak szybko wysuszyć ubrania sprytnymi sposobami?

Istnieje kilka metod, aby przyspieszyć suszenie prania:

  • Wysoki poziom wirowania – użyj ustawienia bardzo szybkiego wirowania w pralce, aby usunąć z ubrań jak najwięcej wody, zanim będą gotowe do wyschnięcia. Pomoże to w szybszym ich wysuszeniu po wyjęciu z pralki.
  • Suszenie prania…ręcznikami – gdy wyjmiesz swoje ubrania z pralki, weź duży puszysty ręcznik i połóż ubranie na nim. Następnie zawiń w niego pranie i mocno skręć. Pomoże to wycisnąć nadmiar wody z ubrania w ręcznik.
  • Suszenie ubrań żelazkiem – połóż ubranie na deskę do prasowania, a na nim czysty ręcznik. Prasuj ubranie żelazkiem przez ręcznik, aby je wysuszyć, ale nie narazić na bezpośrednie działanie gorącej temperatury.

Suszenie prania na suszarce ogrodowej

Jeśli na zewnątrz jest ciepło i wietrznie warto wywiesić wilgotne ubrania na suszarce ogrodowej. Dzięki sile wiatru i działaniu słońca wyschną w mgnieniu oka! Warto jest zawiesić ubrania nie na jednym pręcie, a na dwóch lub trzech – dzięki temu wiatr szybciej usunie wilgoć z mokrego prania. Regularnie sprawdzaj jego stan i obracaj odzież, aby pozwolić jej równomiernie schnąć. Zwróć uwagę na kieszenie, obszary pod pachami i mankiety – te obszary najdłużej utrzymują wilgoć. Pamiętaj jednak, że bezpośrednie działanie promieni słonecznych może sprawić, że intensywnie kolorowe ubrania zblakną, więc odwróć je na lewą stronę przed wywieszeniem na suszarce ogrodowej.

Suszenie ubrań na suszarce na pranie w domu

Jeśli na dworze jest wilgotno lub deszczowo możesz ustawić suszarkę na ubranie w domu. Suszarki ogrodowe od suszarkiogrodowe24 są mocowane w ziemi na świder ziemny (czyli możesz je wbić w trawnik w swoim ogrodzie) lub mają zwykłe nóżki, dzięki czemu możesz postawić je, gdziekolwiek zechcesz. Należy tylko pamiętać, aby suszarkę na bieliznę ustawić najlepiej w pobliżu źródła ciepła, na przykład grzejnika. Alternatywnie, możesz ją umieścić wszędzie tam, gdzie jest ruch w powietrzu, np. przy otwartym oknie lub wentylatorze.

Oczywiście, pranie można również podsuszyć na kaloryferze, jednak trzeba uważać, aby nie był zbyt gorący, ponieważ może zniszczyć delikatną odzież, ani też brudny czy zakurzony, ponieważ zabrudzi świeżo uprane ubrania. Jeśli masz grzejnik konwekcyjny lub grzejnik elektryczny, zachowaj ostrożność. Grzejniki konwekcyjne podgrzewają element wewnątrz, dzięki czemu powietrze na zewnątrz również się nagrzewa. Jeśli przykryjesz to ubraniem, element może się przegrzać i spowodować pożar. Podobnie, jeśli kapie na niego mokre pranie, może to być niebezpieczne.

Warto posiadać taką suszarkę w swoim ogrodzie, nie tylko na nagłe wypadki.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet