Jak skutecznie zredukować zmarszczki i odmłodzić skórę?

Powstawanie zmarszczek to nieuchronne następstwo procesów starzenia się. Wraz z wiekiem nasza skóra staje się coraz bardziej osłabiona. Zmniejszona produkcja kolagenu oraz elastyny i niedobory kwasu hialuronowego powodują jej zwiotczenie i przyczyniają się tym samym do pojawiania się na naszej twarzy zmarszczek. Niejednokrotnie stają się one źródłem wielu kompleksów i gorszego samopoczucia. Na szczęście z pomocą przychodzą liczne kosmetyki oraz zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają opóźnić i zmniejszyć widoczność następujących zmian. Dowiedz się jak skutecznie zredukować zmarszczki i odmłodzić swoją skórę, przywracając jej naturalny blask i napięcie! 

Skąd się biorą zmarszczki?

Zmarszczki to nic innego jak następstwo procesów starzenia się skóry polegające na jej wiotczeniu. Mogą się one pojawić niezwykle szybko, bo nawet już po 25 roku życia. Pierwsze zmarszczki na skórze pojawiają się także w wyniku naturalnych ruchów mimicznych, które wpływając na rozciąganie skóry, stopniowo zmniejszają jej elastyczność. Wraz z wiekiem spowolnieniu ulegają procesy regeneracyjne i metabolizm komórkowy. Skóra produkuje coraz mniej kolagenu, a wiązania elastynowe ulegają osłabieniu, przyczyniając się do jej wiotczenia. Co więcej, procesy starzenia się przyspieszane są zarówno przez wpływ czynników wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Od wewnątrz, na wygląd naszej skóry oddziałują zaburzenia hormonalne czy dostarczanie organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Z kolei wśród czynników zewnętrznych szczególnie szkodliwe są: nieodpowiednia pielęgnacja skóry, promieniowanie UV czy palenie papierosów.

Zmarszczki – jak chronić się przed ich powstawaniem?

Aby spowolnić procesy starzenia prowadzące do powstawania zmarszczek, powinniśmy dbać przede wszystkim o odpowiednią dietę, która dostarczy naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Niezbędna jest też właściwa, regularna pielęgnacja skóry twarzy, która zapewni długotrwałe odżywienie oraz nawilżenie naszej cerze, powodując tym samym opóźnienie powstawania zmarszczek. Przede wszystkim latem powinniśmy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV, które ochronią naszą skórę przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego. Do codziennej pielęgnacji zalecane jest stosowanie specjalnych preparatów z kwasem hialuronowym, witaminą C, peptydami, retinolem czy koenzymem Q10 lub innymi składnikami aktywnymi.

Laseroterapia na zmarszczki

Jeśli na swojej twarzy zaobserwowałeś już pierwsze zmarszczki, lub zmiany na skórze są już bardzo zaawansowane, nie martw się! Z pomocą przychodzą innowacyjne zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają zredukować powstałe już zmiany nawet w nieinwazyjny sposób. Jednym z takich sposobów wykorzystywanych przez profesjonalistów jest laseroterapia. Jak wskazują specjaliści z warszawskiej Kliniki Beauty Address, do redukcji zmarszczek stosowane są m.in. lasery ablacyjne takie jak Alma Harmony XL PRO iPixel, których działanie oparte jest na złuszczaniu naskórka. Jest ono możliwe dzięki wiązkom światła emitowanym przez laser, które stymulują procesy regeneracyjne, pobudzają metabolizm komórkowy i  doprowadzają do odparowania wody ze skóry. Takie działanie pozwala na wyrównanie nierówności i skuteczną redukcję zmarszczek. Laseroterapia na zmarszczki cieszy się coraz większą popularnością. Jest to jeden z bardziej skutecznych sposobów odmładzania skóry, który wyróżnia się także niską inwazyjnością, szczególnie w porównaniu z klasycznymi zabiegami takimi jak, chociażby botoks.

Dowiedz się więcej na temat laseroterapii na zmarszczki w warszawskiej Klinice Beauty Address i ciesz się idealnie gładką skórą twarzy nawet w dojrzałym wieku!

Rate article
Artykuły Dla Kobiet