Innowacyjne metody leczenia – osocze bogatopłytkowe

Odkrycie leczniczych właściwości komórek macierzystych okazało się przełomowym nie tylko w medycynie estetycznej, lecz także w ortopedii. Osocze bogatopłytkowe, które powstaje w procesie obróbki krwi, ma specjalne właściwości. Jednak jego największą zaletą jest to, że nie jest sztuczną substancją, lecz w pełni naturalną i pochodzi od Pacjenta, którego zamierza się leczyć.

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

Osocze bogatopłytkowe podane w leczony obszar sprawia, że komórki znacznie szybciej regenerują się, co znacząco wpływa na efekty zabiegów. Jest to szczególnie istotne w zabiegach medycyny estetycznej, po których Pacjenci chcieliby od razu zobaczyć rezultaty. Specjaliści z kliniki w Nowym Targu Lasermed polecają zabiegi z osoczem bogatopłytkowym osobom, które zauważają na swojej twarzy zmarszczki lub bruzdy, a na ciele blizny i rozstępy. Osocze bogatopłytkowe sprawia, że skóra po terapii staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta. Kolor skóry zostaje ujednolicony oraz wszystkie tkanki goją się w przyspieszonym tempie. Sam zabieg trwa jedynie pół godziny i już po pierwszej sesji ostrzykiwania osoczem widać zmiany w kondycji skóry. Jednak by w pełni cieszyć się ze zregenerowanej skóry, należy wykonać od 4 do 6 sesji zabiegowych.

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii

Leczenie wielu schorzeń osoczem bogatopłytkowym to świetna informacja dla wszystkich sportowców oraz osób, które odczuwają wpływ czasu na swoje kości. Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które pomagają wrócić do formy po kontuzjach. Uszkodzenia mięśni, więzadeł, stawów, złamania oraz stany zapalne z powodzeniem są leczone preparatem z osocza bogatopłytkowe. Terapia jest bezpieczna i wyjątkowo skuteczna. Bardzo ważną informacją jest to, że osocze bogatopłytkowe nie wywołuje alergii, co może zdarzyć się w przypadku innych zabiegów autoimmunologicznych. Zabieg trwa niecałą godzinę, po trzech tygodniach wymagana jest kontrola.

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia

Łysienie to poważny problem dotykający zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Łysienie może mieć różne przyczyny: genetyczne lub wynikające ze złego trybu życia (nieodpowiednia dieta, brak ruchu, dużo stresu). Na szczęście łysienie skutecznie leczy się osoczem bogatopłytkowym. Również osłabione włosy można zregenerować preparatem z osocza. W efekcie włosy stają się gęściejsze i zdrowsze, a skóra głowy jest odżywiona. Zabieg trwa maksymalnie godzinę i jest bezbolesny. Pierwsze rezultaty są widoczne po kilku tygodniach.

Poznaj lecznicze właściwości osocza bogatopłytkowego. Sprawdź, jak korzysta się z niego w ortopedii i medycynie estetycznej. Klinika Lasermed zaprasza!

Niewątpliwą zaletą osocza bogatopłytkowego, którego używa się w zabiegach medycyny estetycznej oraz ortopedii jest jego naturalność. Terapie szybko przynoszą efekty, a Pacjenci mogą pochwalić się naturalnymi metodami leczenia. Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym nie wykorzystują żadnych sztucznych substancji, dzięki czemu ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest bardzo małe. Jednak to, co najbardziej cieszy, to szybkie i trwałe efekty.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach, które wykorzystują osocze bogatopłytkowe.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet