HIFU – pytania i odpowiedzi

modelowanie-twarzy-9654235 Uncategorized

Ultradźwięki o wysokiej intensywności (HIFU) to stosunkowo nowy zabieg kosmetyczny napinający skórę, który niektórzy uważają za nieinwazyjny i bezbolesny zamiennik liftingu twarzy. Wykorzystuje energię ultradźwięków, aby pobudzić produkcję kolagenu, co skutkuje jędrniejszą skórą.

Jak działa zabieg HIFU?

HIFU wykorzystuje skoncentrowaną energię ultradźwiękową, aby celować w warstwy skóry tuż pod powierzchnią. Energia ultradźwięków powoduje szybkie nagrzewanie tkanki. Gdy komórki w docelowym obszarze osiągną określoną temperaturę, doznają uszkodzenia komórek. Chociaż może się to wydawać sprzeczne z intuicją, uszkodzenie faktycznie stymuluje komórki do produkcji większej ilości kolagenu – białka, które zapewnia strukturę skórze.

Dlaczego ważny jest wzrost kolagenu?

Wzrost kolagenu skutkuje napiętą, jędrniejszą skórą z mniejszą liczbą zmarszczek. Ponieważ wiązki ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości skupiają się na określonym miejscu tkanki pod powierzchnią skóry, nie dochodzi do uszkodzenia górnych warstw skóry i sąsiednich problemów.

Czy HIFU jest dobre dla każdego?

HIFU może nie być odpowiedni dla wszystkich. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg działa najlepiej u osób w wieku powyżej 30 lat z łagodną lub umiarkowaną wiotkością skóry. Osoby z fotouszkodzoną skórą lub bardzo wiotką skórą mogą potrzebować kilku zabiegów, zanim zobaczą wyniki. Starsi ludzie z bardziej rozległym fotostarzeniem, silną wiotką skórą lub bardzo obwisłą skórą szyi nie są dobrymi kandydatami i mogą wymagać operacji. HIFU nie jest zalecany dla osób z infekcjami i otwartymi zmianami skórnymi w obszarze docelowym, ciężkim lub torbielowatym trądzikiem oraz metalowymi implantami w obszarze leczenia.

Jakie są zalety tego zabiegu?

HIFU ma wiele zalet estetycznych, w tym:

  • redukcja zmarszczek
  • napinanie zwiotczałej skóry na szyi (czasami nazywanej karkiem indyczym)
  • uniesienie policzków, brwi i powiek
  • poprawa definicji linii szczęki
  • ujędrnienie dekoltu
  • wygładzenie skóry.

Jak pacjent czuje się podczas zabiegu?

Podczas zabiegu HIFU możesz odczuwać lekki dyskomfort. Niektórzy opisują to jako małe impulsy elektryczne lub lekkie kłujące uczucie. Jeśli martwisz się bólem, lekarz może zasugerować przyjmowanie przed leczeniem paracetamolu. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić łagodne zaczerwienienie lub obrzęk, które stopniowo ustępują w ciągu kolejnych kilku godzin.

Co mówią badania o HIFU?

Po przeanalizowaniu badań, które obejmowały ultradźwięki w leczeniu napinania skóry, napinania ciała i redukcji cellulitu, naukowcy doszli do wniosku, że technika ta jest bezpieczna i skuteczna. American Board of Cosmetic Surgery twierdzi, że ultradźwiękowe napinanie skóry zwykle daje pozytywne wyniki w ciągu 2-3 miesięcy, a dobra pielęgnacja skóry może pomóc utrzymać te wyniki nawet przez 1 rok. Badanie Trusted Source na temat skuteczności HIFU u osób z Korei wykazało, że procedura działała najlepiej, aby poprawić wygląd zmarszczek wokół szczęk, policzków i ust.

Gdzie wykonać zabieg?

Ultraskin II jest to jedyna medyczna platforma HIFU, dzięki technologii skoncentrowanych ultradźwięków (HIFU) stymuluje warstwę SMAS, oraz głębiej położone partie skóry bez przerywania ciągłości naskórka. Efektem zabiegu jest długotrwały lifting, dzięki dodatkowej stymulacji skóry właściwej możliwa jest jej głęboka przebudowa. Ultraskin II jako jedyna technologia na rynku umożliwia penetrację głębokich warstw tkanki podskórnej, gwarantując usuwanie miejscowych złogów tkanki tłuszczowej dzięki aplikatorowi Ultra Deep 13mm. Technologia Ultraskin II została poparta wieloma badaniami i publikacjami naukowymi. Ponieważ technologia wymaga specjalnego sprzętu i odpowiednich umiejętności warto wykonać zabieg tylko w sprawdzonej klinice.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelkie wątpliwości dotyczące tego zabiegu.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet