HIFU – poznaj najskuteczniejsze zabiegi ujędrniające!

zabiegi-hifu-beauty-skin-warszawa-6925922 Medycyna estetyczna

Zabiegi wykorzystujące technologię HIFU dedykowane są przede wszystkim osobom, które zauważyły utratę jędrności na twarzy lub ciele. Skoncentrowane fale ultradźwiękowe wywołują podskórne poparzenia, dzięki którym skóra staje się napięta i uniesiona. Na czym polegają zabiegi ujędrniające HIFU i jak to się dzieje, że mikrouszkodzenia mają korzystny wpływ na kondycję skóry? Poznaj bliżej najskuteczniejszą metodę stosowaną do bezinwazyjnego liftingu ciała!

Na czym polega skuteczność zabiegów HIFU? 

Zabiegi opierające swoje działanie na technologii HIFU nie należą do najmniej czasochłonnych. Obszar ciała wymagający poprawy zostaje poddawany właściwościom ultradźwięków punkt po punkcie, dlatego zabieg wymaga pełnego skupienia specjalisty, który go wykonuje.

To właśnie w precyzji tkwi wysoka skuteczność zabiegów ujędrniających HIFU. Dlaczego? Otóż podczas zabiegu wybrany fragment skóry, a dokładniej podskórna powięź, ulega mikropoparzeniom pod wpływem kumulującej się energii. Aby zabieg mógł być skuteczny, ultradźwięki muszą dotrzeć na odpowiednią głębokość.

HIFU wykazują zdolność docierania do skóry na poziomie nawet 4,5 mm. Żeby jednak tak się stało, konieczne jest użycie specjalistycznych urządzeń o dużej mocy – wyjaśniają lekarze z Kliniki BeautySkin w Warszawie, którzy zabiegi ujędrniające HIFU wykonują m.in. na aparatach SonoQueen oraz Ultraskin II Absolute.

W jaki sposób powstają mikropoparzenia ultradźwiękami HIFU?

Podczas zabiegów HIFU głębokie tkanki skóry zostają ogrzane do temperatury ok. 65-70 stopni Celsjusza. Skoncentrowane fale ultradźwiękowe nie są jednak gorące, nie wpływają także na widoczną warstwę skóry.

Efekt termiczny powstaje pod wpływem tarcia pomiędzy komórkami tkanek, które są wprowadzane w ruch właśnie przez ultradźwięki o szerokim zasięgu. Dzięki możliwości ich punktowej emisji mikrooparzenia powstają dokładnie tam, gdzie jest to wymagane w zależności od problemu ze skórą.

Jakie są efekty po zabiegach z technologią HIFU? 

Zabiegi HIFU wykorzystuje się przede wszystkim do ujędrniania skóry. Urządzenia emitujące ultradźwięki wyposażone są w aplikatory, które pozwalają na precyzyjne ustawienie głębokości penetracji skóry. Dzięki temu zabiegi mogą być wykonane na wiele partii ciała, także na twarz, gdzie skóra ma zróżnicowaną grubość.

Możliwość redukcji głębokości penetracji pozwala także na ukierunkowanie ostatecznych efektów. I tak, oddziałując na głębsze warstwy skóry doprowadza się do obkurczenia włókien kolagenowych. Ich skrócenie napina i unosi skórę, czyli liftinguje twarz lub wybrany obszar ciała.

Z kolei głęboka penetracja wprost do tkanki podskórnej doprowadza do zniszczenia komórek tłuszczowych. Za pomocą zabiegów HIFU można więc wyszczuplić ciało, czy wyeliminować miejscowe złogi tłuszczu.

Poza naturalnym liftingiem energia termiczna inicjowana przez ultradźwięki HIFU wpływa korzystnie na szereg procesów naprawczych, takich jak wzmożona produkcja nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu możemy zaobserwować efekty takie jak np.:

  • redukcja wiotkości,
  • zwiększenie elastyczności skóry,
  • spłycenie zmarszczek,
  • poprawa kolorytu skóry.

Czy zabiegi ujędrniające z HIFU są bolesne? 

Podgrzanie dotyczy tkanek podskórnych z pominięciem naskórka. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu z użyciem nowoczesnych aparatów ryzyko zewnętrznych zmian jest znikome. Skóra może być jedynie lekko zaczerwieniona, co szybko mija i bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.

Sam zabieg nie jest bolesny, a jedyne odczucia to łagodne ciepło i miejscowe szczypanie. Dzięki temu zabiegi ujędrniające HIFU mogą być wykonywane także na bardzo delikatnych częściach twarzy, takich jak okolice oczu, szyja, czy podbródek. Co ważne, dla uzyskania zadowalających efektów zwykle wystarczający jest zaledwie jeden zabieg.

Więcej informacji na temat urządzeń z technologią HIFU znajdziesz na stronie Kliniki BeautySkin w Warszawie! Sprawdź zabiegi i umów się na konsultację!     

Rate article
Artykuły Dla Kobiet