Epilacja twarzy – który laser wybrać?

Od dawna chcesz pozbyć się nieestetycznego wąsika, zrośniętych brwi czy ciemnych włosków na brodzie? Doskonałym wyborem będzie zabieg epilacji twarzy! Jednak w klinikach medycyny estetycznej dostępnych jest wiele zabiegów tego typu, a decyzja często nie należy do prostych? Możemy Ci ją ułatwić! Dowiedz się, który laser będzie najlepszy dla Ciebie! O opinię zapytaliśmy ekspertów z kliniki BeautySkin! Contents

Na czym polega zabieg epilacji twarzy?

Aby zdecydować się na konkretną procedurę, warto najpierw dowiedzieć się, na czym polega epilacja laserowa. Zabieg ten opiera się na niszczeniu mieszków włosowych za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. Sam mieszek odnajdywany jest przez urządzenie przede wszystkim dzięki zawartej w cebulce melaninie. Coraz to nowsze lasery udoskonalają tę funkcję, aby zabieg był jeszcze skuteczniejszy. Laser działa jedynie na włosy będące w fazie wzrostu, dlatego konieczne jest kilkakrotne powtórzenie procedury – uprzedzają specjaliści z kliniki BeautySkin w Warszawie.

Epilacja twarzy Vectus

Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów epilacji twarzy jest ten wykonywany z użyciem lasera diodowego Vectus o długości fali 810 nm. Jest on chętnie wybierany ze względu na wysoką skuteczność oraz atrakcyjną cenę. Ogromną zaletą jest również zastosowany w urządzeniu  inteligentny system Skintel™, który automatycznie dobiera odpowiednie parametry zabiegu. Dodatkowo zastosowanie luster wewnątrz głowicy – Photon RecyclingSM – poprawia skuteczność całej procedury. Najlepiej sprawdza się w przypadku ciemniejszych włosków.

Epilacja twarzy Motus

Laser Motus AX to kolejne klasyczne, stosowane od dawna rozwiązanie w procesie trwałego stosowania zbędnego owłosienia. Ten laser aleksandrytowy o wiązce światła 755nm doskonale sprawdza się w przypadku usuwania wyjątkowo jasnych włosków, w tym epilacji wąsika. Jest również bezpiecznym rozwiązaniem dla osób o wyjątkowo jasnej karnacji. Urządzenie wyposażone zostało w szafirową głowicę Moveo, a także system chłodzący, dzięki czemu sam zabieg jest niezwykle komfortowy.

Epilacja twarzy Thunder MT

To urządzenie łączy w sobie aż dwa różne lasery: aleksandrytowy o wiązce długości 755nm oraz neodymowo-yagowy 1064 nm. Dzięki temu jest ono niezwykle skuteczne w usuwaniu włosków niezależnie od ich odcienia. Doskonale sprawdza się również w przypadku rozmaitych fototypów. Zastosowana tu głowica OptiScan TH pozwala na dopasowanie rozmiaru plamki zabiegowej, co sprzyja personalizacji procedury. System chłodzenia Qool-Air sprawia, że zabieg staje się jeszcze bardziej komfortowy. Doskonale sprawdzi się na każdej partii twarzy, od epilacji brwi, poprzez włoski na brodzie i wąsik, aż po usuwanie baczków.

Epilacja twarzy GentleLase

To urządzenie do epilacji charakteryzuje się wyjątkową delikatnością przy zachowaniu wysokiej skuteczności, dlatego jest idealne nawet do wyjątkowo delikatnych i wrażliwych partii. Ten laser aleksandrytowy o długości fali 755 nm zapewnia pacjentom nie tylko wysoką skuteczność, lecz także komfort dzięki systemowi chłodzenia DCD (Dynamic Cooling Device). To świetny wybór dla pacjentów z niskim progiem bólu.

Epilacja laserowa – przeciwwskazania

Niezależnie od wybranego typu epilacji laserowej, należy pamiętać o przeciwwskazaniach do wykonania tego zabiegu – przestrzegają eksperci BeautySkin. Należeć do nich będą:

  • ciąża i laktacja;
  • nowotwory, szczególnie te aktywne (przebyte należy skonsultować z lekarzem);
  • stosowanie leków i ziół światłouczulających;
  • świeża opalenizna, w tym również ta pozyskana za pomocą samoopalacza;
  • infekcje w miejscu wykonania zabiegu;
  • niektóre choroby skóry;
  • skłonność do powstawania bliznowców i keloidów.

Epilacja twarzy potrafi znacznie poprawić komfort życia. Sądzisz, że ten zabieg to dobry wybór dla Ciebie? Umów się na konsultację ze specjalistą i pokochaj swoją nową, gładką skórę!

Rate article
Artykuły Dla Kobiet