Depilacja laserowa. Co warto o niej wiedzieć?

nogi-7534322 Medycyna estetyczna

Piękne, gładkie ciało to cel, do którego dąży każda kobieta. Aby jednak cieszyć się gładką skórą, coraz częściej tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia zastępowane są na rzecz nowoczesnych sposobów.

Rozwiązaniem jest depilacja laserowa. Stosowanie wosku w niektórych przypadkach prowadzi do problemu wrastania włosków. Depilacja mechaniczna często powoduje podrażnienie naskórka. Ponadto obie metody zajmują dużo czasu i nie usuwają włosów na stałe. Zmuszają nas do codziennego sprawdzania stanu skóry i sprawdzania wzrostu włosów. Na szczęście te niedoskonałe sposoby usuwania zbędnego owłosienia można zastąpić bardzo skutecznym i długotrwałym zabiegiem. Depilacja laserowa to rozwiązanie problemu

Główne informacje o depilacji laserowej:

  • usuwa zbędne owłosienie
  • można ją wykonać na dowolną partię ciała
  • to szybki sposób na usunięcie owłosienia
  • jest alternatywą dla mechanicznych sposobów usuwania owłosienia
  • to skuteczny i długoterminowy zabieg.

Czym jest zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to profesjonalny zabieg, który skutecznie i na zawsze usuwa owłosienie. Istnieją dwa główne rodzaje laserów, które są używane do takiego usuwania włosów. Pierwszy to laser IPL, nie stworzony stricte do depilacji, ale o takich właściwościach, które sprawdzają się przy depilacji. Drugim urządzeniem stworzonym specjalnie do tego zabiegu jest laser diodowy, który sam usuwa owłosienie. Łącznie z korzeniem, bez podgrzewania sąsiednich tkanek, czyli skóry. Lasery diodowe to najlepsze maszyny, które znajdują zastosowanie w najlepszych salonach kosmetycznych. Zabieg depilacji laserowej wykonywany jest m.in. w Klinice NaturaMed w Nowym Sączu. Klinika w Nowym Sączu oferuje szeroką gamę usług z zakresu medycyny estetycznej, profesjonalnej kosmetyki oraz rehabilitacji i leczenia.

Czy warto wykonać zabieg depilacji laserowej?

Trwała depilacja laserem diodowym polecana jest wszystkim tym, którzy chcą raz na zawsze pozbyć się zbędnego owłosienia, które pojawia się na dowolnej części ciała. Depilacja laserowa bikini, okolic intymnych, twarzy, pach, nóg, brzucha – wszystkie te miejsca można depilować. Główną zaletą depilacji laserowej jest przede wszystkim trwałość uzyskanego efektu. Skóra pozostaje gładka na zawsze, już po co najmniej 6 zabiegach na daną partię ciała. Należy jednak pamiętać, że po takiej serii może być konieczne wykonanie zabiegu uzupełniającego, czyli zabiegów, które usuną poszczególne pozostałe włoski. Nie robi się tego od razu, a zwykle dopiero po roku lub dwóch po zakończeniu serii.

Włosy na naszym ciele nie rosną w równym tempie, więc niektóre z nich znajdują się w pierwszej fazie wzrostu, inne w drugiej, a jeszcze inne w trzeciej. Stąd konieczność wykonania kilku zabiegów (serii), aby na stałe pozbyć się zbędnego owłosienia.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Wiele osób nie wie, jak przygotować się do depilacji laserowej. Otóż ​​przed zabiegiem nie można opalać skóry przez co najmniej trzy tygodnie i taki sam okres bezpieczeństwa należy zachować po zabiegu. Dotyczy to zarówno korzystania z naturalnych kąpieli słonecznych, jak i wizyt w solarium. Przed zabiegiem skóra powinna być gładka, ogolona, ​​nie nasmarowana żadnym balsamem ani antyperspirantem.

Osoby z poważnymi problemami skórnymi o charakterze dermatologicznym, chorujące na raka skóry, kobiety w ciąży i karmiące piersią nie kwalifikują się do zabiegu To samo dotyczy osób, które zażywają leki światłouczulające lub piją zioła o takich samych właściwościach (np. ziele dziurawca, ekstrakt z nagietka). Ważnym przeciwwskazaniem jest również stosowanie leków przeciwtrądzikowych (np. antybiotyków z retinoidami) lub antydepresantów.

Niemniej jednak depilacja laserowa jest skutecznym sposobem na usunięcie owłosienia z ciała. Pozwala też raz na zawsze zapomnieć o maszynce do golenia czy depilatorze.

Szukasz skutecznej depilacji laserowej? Sprawdź dostępne zabiegi na stronie Kliniki NaturaMed.

Rate article
Artykuły Dla Kobiet