Odzyskaj młody wygląd twarzy – wypróbuj endoskopowy lifting czoła i brwi

Z wiekiem nasze czoło traci swoją naturalną jędrność i pokrywa się zmarszczkami oraz bruzdami. To naturalny proces, gdyż wraz z upływem czasu zmniejsza się produkcja kolagenu i skóra staje się wiotka. O ilości i układzie oznak starzenia decydują głównie czynniki genetyczne i sposób, w jaki pielęgnowaliśmy skórę twarzy przez lata. Na szczęście nie musimy godzić się ze zmarszczkami, opadniętym czołem i brwiami. W odzyskaniu młodego wyglądu twarzy może nam pomóc endoskopowy lifting COAPT.

Czym jest endoskopowy lifting czoła i brwi COAPT i jak się do niego przygotować?

Endoskopowy lifting COAPT to sposób na uniesienie czoła i brwi, a przez to osiągnięcie efektu odmłodzenia twarzy. Zabieg wymaga od Pacjenta specjalnego przygotowania. Niezbędne jest wykonanie ogólnych badań krwi, a w niektórych przypadkach także dodatkowych badań. Do zabiegu Pacjent przystępuje na czczo, dzień przed powinien stosować dietę lekkostrawną, a na 2 tygodnie przed zabiegiem odstawić aspirynę lub jej pochodne. Dodatkowe wymagania to usunięcie sztucznych rzęs i lakieru, tipsów lub hybrydy z paznokcia palca wskazującego.

Przebieg zabiegu

Zabieg plastyki czoła jest przeprowadzany po podaniu Pacjentowi znieczulenia. Na owłosionej skórze głowy dokonuje się niewielkich (dwu- lub trzycentymetrowych) nacięć. Kolejnym etapem jest wykonanie otworu mocującego, a następnie aplikowany jest specjalny, tolerowany przez organizm implant. Metoda umożliwia wielopunktowy zaczep tkanek, przez co naciągnięcie skóry jest równomierne. Cała procedura zajmuje około godziny.

Efekty zabiegu

Dzięki liftingowi, czoło jest uniesione, jego skóra jest gładka, zredukowane zostają oznaki starzenia, a brwi wracają do swojej naturalnej pozycji. Natychmiast widoczny jest efekt odmłodzenia, który utrzymuje się przez długi czas. Nacięcia są wykonywane na obszarze owłosionej skóry głowy, przez co blizny po nich nie są widoczne. Endoskopowy lifting czoła i brwi odznacza się lepszymi rezultatami i mniejszą inwazyjnością niż tradycyjny lifting. Do zabiegu nie są używane śruby i nici chirurgiczne. Ryzyko wystąpienia efektów ubocznych jest bardzo niskie.

Zalecenia pozabiegowe

Czas rekonwalescencji po zabiegu liftingu czoła wynosi od 2 do 3 tygodni, jednak Pacjent jest zdolny do wykonywania większości czynności codziennych już w kilka dni po zabiegu.  Przez dwie pierwsze doby Pacjent pozostaje pod opieką lekarzy. Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić ból, dyskomfort, drętwienie, suchość skóry i uczucie ściągnięcia oraz delikatne zasinienie. Niezwykle ważne jest stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Należą do nich unikanie forsownych ćwiczeń, schylania się i dźwigania. Przez pół roku pacjentowi nie wolno się opalać ani korzystać z sauny i solarium. Aby przyspieszyć proces gojenia się ran, przez kilka dni po zabiegu nie należy spożywać alkoholu i kawy.

Przeciwwskazania do liftingu czoła

Niestety, endoskopowy lifting czoła i brwi nie jest odpowiedni dla każdego. Zabieg nie jest przeznaczony dla osób chorych na nowotwór, cukrzycę lub inne choroby ogólnoustrojowe i dla kobiet w ciąży. Zabiegowi nie mogą poddać się osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi, skazami naczyniowymi i infekcjami ropnymi skóry.

Dowiedz się więcej o endoskopowym liftingu czoła i brwi COAPT w Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy, skorzystaj z zabiegu i ciesz się młodym wyglądem.