Odmładzanie szyi i dekoltu

Wiele kobiet zaczyna przywiązywać szczególną wagę do dbałości o cerę już w wieku dojrzewania. Sięgamy więc po coraz to nowsze kremy, toniki, maseczki. Z wiekiem lekkie preparaty zamieniamy na treściwsze i bardziej odżywcze, a w końcu liftingujące. Wszystko po to, by skóra twarzy jak najdłużej zatrzymała jędrność i sprężystość. Ale czy zawsze pamiętamy o właściwej pielęgnacji skóry szyi i dekoltu? W tym obszarze jest ona bardzo cienka i delikatna, wymaga więc wyjątkowej troski z naszej strony. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ to właśnie ten obszar ciała najbardziej zdradza nasz wiek. Jeśli jednak do tej pory nie poświęcałyście mu wystarczającej uwagi i już widzicie tego negatywne skutki, to jeszcze nie tragedia. Z pomocą przyjdą Wam gabinety medycyny estetycznej.

Odmładzanie skóry – na czym to polega?

Jedną z podstawowych przyczyn wiotczenia skóry jest postępująca z wiekiem degradacja włókien kolagenowych. Kolagen to białko będące głównym budulcem naszej skóry. Odpowiada ono za jej gęstość, napięcie i sprężystość. Ma również zdolność wiązania cząsteczek wody. Skóra na szyi i dekolcie jest natomiast nie tylko cieńsza od tej na twarzy, ale też zawiera znacznie mniej gruczołów łojowych, przez co szybciej się odwadnia. Dlatego przy zabiegach na te partie ciała zwykle używa się substancji, które głęboko ją nawilżą.

Dla ujędrnienia tych rejonów najczęściej wykonuje się więc iniekcje z preparatu zawierającego m.in. kolagen lub stymuluje się skórę do samoistnego wytwarzania jego nowych cząsteczek oraz obkurczania już istniejących naturalnych włókien kolagenowych. Do takich zabiegów należą m.in. mezoterapia igłowa, Dermapen albo Pelleve – tłumaczą eksperci z ANLAYA DAY SPA. Na czym one polegają?

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa, czyli inaczej iniekcyjna, jest zabiegiem regenerującym, polegającym na wprowadzaniu składników odżywczych bezpośrednio w miejsca, które tego potrzebują – czyli w tym przypadku w zwiotczałe partie skóry. W skład iniekcji wchodzą zwykle m.in. kwas hialuronowy (naturalnie występujący w naszej skórze cukier złożony, mający zdolność wiązania cząsteczek wody − stymuluje on procesy regeneracyjne skóry i wygładza zmarszczki), zestawy witamin i krzemionka (cenny budulec naszego ciała, który wchodzi m.in. w skład kolagenu). Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest on całkowicie bezbolesny.

Dermapen

Dermapen to nowoczesne urządzenie medyczne, zyskujące coraz większą popularność w gabinetach medycyny estetycznej. Poprzez mikronakłucia pulsującymi igłami, które wprowadzają w głąb skóry substancje odżywcze, Dermapen stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu oraz elastyny (białko współpracujące z kolagenem − odpowiada za elastyczność skóry). Efektem zastosowania tej metody jest gładsza, bardziej jędrna i wyraźnie odmłodzona skóra. Poprawia się też jej ukrwienie. Sam zabieg jest znacznie bardziej komfortowy od tradycyjnych metod.

Pelleve

Pelleve to opatentowana przez Amerykanów technologia, dzięki której możemy widocznie poprawić wygląd naszej skóry, nie przerywając jej ciągłości – zabieg idealny dla pań mających obawy przed zastrzykami. System ten opiera się na zastosowaniu energii częstotliwości fal radiowych, inaczej RF. Dzięki nim urządzenie delikatnie rozgrzewa i modyfikuje tkanki miękkie, które znajdują się pod skórą, co prowadzi do napinania i kurczenia się włókien kolagenowych. Jednocześnie podczas całego procesu stosuje się żel zamrażający (tzw. Cool-Gel), który chłodzi skórę, znacznie zmniejszając tym samym odczuwanie gorąca wytwarzanego przez energię fal radiowych. Technologia Pelleve stymuluje też wytwarzanie nowych cząsteczek kolagenu przez naszą skórę, co daje wyraźny efekt odmłodzenia i uelastycznienia – podkreślają eksperci z ANLAYA DAY SPA. Sam zabieg właściwie nie wymaga okresu rekonwalescencji, a naturalne lekkie zaczerwienienie szyi i dekoltu utrzymuje się od godziny do maksymalnie doby. Efekty procedury utrzymują się zwykle od roku nawet do dwóch lat.