Odchudzanie przez zamrażanie – Kriolipoliza ZLipo

Wbrew pozorom nie tak łatwo jest schudnąć. Odchudzamy się, katujemy ćwiczeniami, przyjmujemy suplementy diety, lista wyrzeczeń wydłuża się –  a waga stoi w miejscu. Dla osób, które mogą podpisać się pod tym stwierdzeniem, dobrym rozwiązaniem jest kriolipoliza ZLipo. Jednak nie tylko dla nich. Kto jeszcze powinien o nim pomyśleć? I na czym ten zabieg polega?

Kriolipoliza ZLipo i Z-Wave Pro zamiast liposukcji

Kriolipoliza jest progresywistyczną alternatywą dla liposukcji, czyli chirurgicznego likwidowania tłuszczu. Nie wymaga używania skalpela – w zabiegu tym tkanka tłuszczowa usuwana jest za pomocą niskiej temperatury. Polega ona na pulsacyjnym zamrażaniu komórek tłuszczowych w miejscu, do którego przyłożona zostaje głowica. W klinice Tazbir w Łodzi dodatkowo stosuje się połączenie tej metody z falą uderzeniową Z-Wave Pro. To dzięki niej zamarznięta tkanka tłuszczowa jest szybciej wydalana z organizmu: fala uderzeniowa sprawia, że błona komórkowa zamrożonych komórek tłuszczowych zostaje rozerwana, a one same ulegają upłynnieniu (czyli emulgacji). Przez pionierskie połączenie tych metod, efektywność zabiegu jest podniesiona aż o 44%.

Jak dokładnie przebiega zabieg kriolipolizy?

Na początku, w zależności od miejsca poddawanego zabiegowi, wybrana zostaje odpowiednia głowica (trzy rozmiary – Small, Medium i Large), wyróżniająca się tym, że jako jedyna polskim rynku działa pulsacyjnie. Kriolipoliza wykorzystuje proces apoptozy – czyli zaprogramowanej śmierci komórki, który jest czynnością naturalną; w czasie jej dochodzi do śmierci komórki tłuszczowej, a następnie usunięciu jej z organizmu w zwyczajnych procesach metabolicznych. Zadaniem tej metody jest ten proces wywołać. Kriolipoliza działa etapowo:

 • Etap I – zassanie tkanek w trybie pulsacyjnym
 • Etap II – utrzymanie stałej niskiej lub odpowiedniej temperatury na właściwej głębokości
 • Etap III – przywrócenie skóry do normalnego stanu przez pulsację
 • Etap IV – zastosowanie fali uderzeniowej w celu rozbicia zamrożonych komórek

Dzięki temu, że urządzenie działa na stałym poziomie (zarówno w kwestii temperatury, jaki w kwestii powierzchni), tkanka tłuszczowa zamrażana jest równomiernie (wszystkie komórki doznają eksterminacji w tym samym czasie).

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny dzięki zastosowaniu specjalnych mat, które chronią skórę przed możliwym odmrożeniem lub przebarwieniem.

Dla kogo jest zabieg kriolipolizy ZLipo?

Metoda ta polecana jest szczególnie osobom, które:

 • chcą zredukować tkankę tłuszczową ze swojego ciała
 • myślą o wymodelowaniu sylwetki
 • mają problemy z pozbyciem się komórek tłuszczowych z miejsc i tak trudnych do wyćwiczenia (pod łopatkami, na udach, ramionach)
 • pragną pozbyć się cellulitu
 • chciałyby ujędrnić i zagęścić swoją skórę

Zalety kriolipolizy:

 • trwała anihilacja tkanki tłuszczowej – 100% skuteczności (podczas jednego zabiegu tłuszcz usuwany jest w 35%, a fala Z-Wave Pro zwiększa efektywność o 44%)
 • bezpieczeństwo i bezinwazyjność
 • brak bólu i rekonwalescencji
 • można ją łączyć z innymi metodami

Zabieg kriolipolizy ZLipo polecany jest wszystkim, u których diety i ćwiczenia zawiodły. Dzięki innowacyjnemu połączeniu metod możemy na stałe zredukować zbędną tkankę tłuszczową i cieszyć się smukłą sylwetką! Więcej o terapii dowiesz się na: klinika Tazbir.