Korekta powiek – blefaroplastyka

Masz już dość problemów z cieniami pod oczami, które dodają Ci lat i odejmują urody? Nie możesz już patrzeć na swoją opadającą powiekę? A może chcesz dokonać korekty powiek, które zostały zdeformowane w wypadku? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, oznacza to, że zabieg blefaroplastyki jest dla Ciebie stworzony. Pewnych rzeczy nie da się bowiem ukryć pod warstwą makijażu, a ćwiczenia czy dieta nie w każdym przypadku mogą pomóc. Dlatego też warto skorzystać z usług jakie oferuje medycyna estetyczna. W końcu chodzi o to, by czuć się dobrze patrząc sobie w oczy przed lustrem!

Co to jest blefaroplastyka?

Najprościej rzecz ujmując, jest to korekta powiek. Kuracja tego typu zalicza się do grona operacji z zakresu chirurgii plastycznej. Ma na celu poprawę estetyki skóry wokół oczu. Problemy takie jak utrata jędrności skóry, uszkodzona lub opadająca powieka to przeszłość. Dzięki blefaroplastyce można odmłodzić swoje spojrzenie i odzyskać pewność siebie. Według specjalistów możliwa jest korekta nie tylko poszczególnych powiek osobno, ale i całych okolic oczu.

Na czym polega zabieg?

Blefaroplastyka bazuje na wycinaniu wiotkiej, pozbawionej elastyczności skóry, której jest za dużo. Często jest tak, że właśnie ten nadmiar stanowi ograniczenie pola widzenia pacjenta, co powoduje duży dyskomfort. Dodatkowo usuwa się przepukliny tłuszczowe w obrębie obydwu powiek. W celu zwiększenia wygody pacjenta obszar zabiegowy jest poddawany miejscowemu znieczuleniu. W trakcie terapii zakładane są szwy, które nosi się przez okres jednego tygodnia.

Zabieg trwa około 2 godziny, a czas rekonwalescencji może potrwać od tygodnia do dwóch. W trakcie tego okresu pacjent musi być pod stałą kontrolą i opieką lekarza, który przeprowadzał zabieg.

Efekty po poddaniu się korekcie powiek

Osoby, które zdecydowały się skorzystać z blefaroplastyki, cieszą się polepszeniem jakości widzenia oraz utratą worków i intensywnych cieni pod oczami. Spojrzenie ulega odmłodzeniu, dzięki czemu cała twarz wydaje się całkowicie odmieniona. Osoby z problemem opadającej powieki nie muszą więcej martwić się tym nieestetycznym defektem. Dodatkowo skóra pod i wokół oczu staje się elastyczna i jędrna.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu należy zrezygnować z noszenia szkieł kontaktowych oraz bardzo mocnego makijażu. Jeśli przebywamy na słońcu, powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne, które będą chronić okolice pooperacyjne. Wykluczone jest także uprawianie sportu oraz wykonywanie intensywnych ćwiczeń fizycznych przez co najmniej kilka tygodni. W pierwszym tygodniu po kuracji zaś, powinno się powstrzymać od spożywania alkoholu.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Blefaroplastyka dedykowana jest dla osób, które borykają się z problemami takimi, jak wiotka skóra pod oczami, wiszące powieki, które zawężają pole widzenia oraz opuchnięcie powieki górnej. Oprócz tego, kuracji mogą poddawać się osoby, które chcą poprawić ogólny stan okolic oczu.

Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby o złym stanie zdrowia oraz te, które w ostatnim czasie przyjmowały leki takie, jak aspiryna, mironal lub alnagon, ponieważ mogłoby to wywołać kłopotliwe krwawienie zarówno w trakcie kuracji, jak i po niej.