Kompleksowa odnowa ciała – sposoby na piękną sylwetkę

Idealna sylwetka o proporcjonalnych kształtach to marzenie każdej kobiety. Wraz z wiekiem na naszym ciele zaczyna się pojawiać jednak coraz więcej niedoskonałości. Cellulit, rozstępy, nadmierna tkanka tłuszczowa, znamiona czy przebarwienia to nieestetyczne zmiany, które powodują kompleksy i nie pozwalają cieszyć się w pełni z życia. Jak utrzymać idealną sylwetkę? Poniżej udowadniamy, że utrzymanie pięknej, idealnej sylwetki jest możliwe nawet w dojrzałym wieku. Poznaj sposoby, które pomogą Ci osiągnąć idealnie wymodelowane ciało! 

Dieta i ćwiczenia na idealną sylwetkę

Podstawą nie tylko idealnego ciała, ale także zdrowego organizmu jest odpowiednia dieta. Stanowi ona podstawę, która pozwala na odpowiednie funkcjonowanie naszego organizmu. Właśnie dlatego, dieta powinna być bogata w wartości odżywcze. Najlepiej skonsultować ją z dietetykiem, który dobierze odpowiedni jadłospis to naszych indywidualnych zapotrzebowań. Nie należy zapominać też o odpowiednim nawadnianiu oraz regularnym jedzeniu. Dodatkowym wsparciem w modelowaniu sylwetki będzie aktywność fizyczna. O stworzenie planu treningowego poprosić możemy trenera personalnego. Warto pamiętać, aby aktywność fizyczna była regularna.

Kosmetyki do pielęgnacji ciała

Aby ciało zachowało swój blask, niezbędna jest jego odpowiednia pielęgnacja. W drogeriach dostępne są liczne preparaty kosmetyczne, których zadaniem jest codzienna pielęgnacja ciała, nawilżanie skóry oraz jej ujędrnianie i odświeżanie. Codzienna pielęgnacja to podstawa dbania o nasze ciało. Pozwala ona bowiem na ochronę skóry przed powstawaniem przypadłości estetycznych takich jak rozstępy czy cellulit. Ponadto specjalne preparaty i dermokosmetyki wspomagają skórę ciała w jej odpowiednim funkcjonowaniu i pomagają w walce z już widocznymi niedoskonałościami.

Kompleksowe zabiegi medycyny estetycznej na piękną sylwetkę

Mimo że dieta, aktywność fizyczna, jak i specjalne preparaty pomagają w zachowaniu odpowiedniej kondycji sylwetki i ciała nie dają one gwarancji efektów. Najbardziej skutecznym sposobem w modelowaniu sylwetki są zabiegi medycyny estetycznej, które nawet w bezinwazyjny sposób potrafią przywrócić skórze dawny blask i pozbyć się wszelkich niedoskonałości. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na wymodelowanie sylwetki, usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także redukcję cellulitu. Czasem te wszystkie funkcje zapewnić może jeden zabieg. Jak podają specjaliści z kliniki medycyny estetycznej Beauty Skin w Warszawie, jednym z takich kompleksowych zabiegów jest Endermologia LPG Alliance. Endermologia polega na stymulowaniu procesów regeneracyjnych skóry, a także pobudzeniu metabolizmu i krążenia  za pomocą wytworzonego podciśnienia. Dzięki temu pozwala nie tylko na produkcję nowego kolagenu i elastyny, ale także poprawienie krążenia. Dzięki endermologii zredukowana zostaje nadmierna tkanka tłuszczowa oraz niechciana skórka pomarańczowa.

Inną metodą modelowania ciała wykorzystywaną na szeroką skalę w wielu zabiegach jest technologia skoncentrowanych ultradźwięków HIFU. HIFU pozwala na ujędrnianie oraz lifting zwiotczałej skóry i konturowanie ciała. Do modelowania sylwetki wykorzystuje się też technologie takie jak: promieniowanie podczerwone czy bipolarna fala radiowa.

Zabiegi medycyny estetycznej to doskonała alternatywa dla konwencjonalnych sposobów modelowania sylwetki. Są one znacznie bardziej skuteczne i przynoszą bardzo szybkie efekty – w przypadku endermologii pierwsze rezultaty zobaczyć możemy już po 3 zabiegach. Zabiegi takie nie są inwazyjne i nie wymuszają dłuższego okresu rekonwalescencji, dzięki czemu pozwalają zaoszczędzić jeszcze więcej czasu.

Dowiedz się więcej o modelowaniu sylwetki zabiegami medycyny estetycznej od specjalistów z Kliniki Beauty Skin w Warszawie!