Jak pozbyć się rozstępów? Kilka skutecznych rozwiązań medycyny estetycznej!

Rozstępy to wrzecionowate pasma, które występują najczęściej na brzuchu, udach, pośladkach, piersiach, rękach, a czasem nawet plecach. Powstają wskutek zmiany wagi lub szybkiego przyrostu masy mięśniowej. Są związane z intensywnym rozciąganiem się skóry i jej osłabieniem, jak też zerwaniem włókien kolagenowych oraz elastynowych. I tak, mogą występować u kobiet ciężarnych, a także w przypadku osób uprawiających kulturystykę. Niezależnie od przyczyny ich powstania, rozstępy nie znikają samoistnie. Co więc zrobić, żeby pozbyć się tych niedoskonałości? Sprawdź kilka rozwiązań, które oferuje medycyna estetyczna i dowiedz się więcej na ten temat!

Peelingi chemiczne – różnorodne zastosowanie, nie tylko na rozstępy

Rozstępy można znacznie zredukować, stosując peelingi chemiczne. Najczęściej używane są kwasy, takie jak – glikolowy, salicylowy, mlekowy, migdałowy, pirogronowy czy trójchlorooctowy, a także witaminy. Jak informują eksperci z Kliniki Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm w Józefowie, peelingi medyczne, czyli inaczej chemiczne, polecane są nie tylko osobom, które chcą usunąć rozstępy, lecz także zmagają się z trądzikiem, tłustą cerą oraz starzeniem skóry. Mają więc one szerokie zastosowanie, dlatego warto po nie sięgnąć. Usuwanie rozstępów z ich pomocą pomaga zredukować niedoskonałości i zregenerować skórę.

Mezoterapia igłowa – skuteczny sposób na rozstępy

Inny, skuteczny sposób na rozstępy to mezoterapia igłowa. Zabieg polega na dostarczeniu wgłąb skóry kwasu hialuronowego, mikroelementów oraz witamin. Mezoterapia igłowa jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia problemów skórnych, a usuwanie rozstępów to jeden z nich. Medycyna estetyczna wykorzystuje to rozwiązanie również do leczenia łysienia, redukcji zmarszczek, cellulitu oraz blizn potrądzikowych.

Dermapen – system redukujący rozstępy

Kolejny środek, który umożliwia usuwanie rozstępów, to Dermapen, czyli technologia pulsujących igieł, stymulujących odnowę skóry. Dzięki temu rozstępy są znacznie zredukowane. Przebieg zabiegu jest kilkuetapowy, składa się, między innymi z wydzielania czynników wzrostu pochodzenia płytkowego, przebudowy i remodelingu tkanek. Technika mikronakłuwania bazuje na wykorzystaniu samoregeneracji skóry. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ lekarz przed wykonaniem go smaruje wybrane miejsce ciała kremem znieczulającym.

Plexr – usuwanie rozstępów za pomocą plazmy

Drogą, która prowadzi do redukcji rozstępów, jest także zastosowanie urządzenia o nazwie Plexr. Działanie opiera się na wykorzystaniu mikrowiązki plazmy, a w konsekwencji przyczynia się do produkcji włókien elastycznych. Co istotne, usuwanie rozstępów tą metodą to biostymulacja skóry właściwej, która nie powoduje przepływu prądu przez pacjentów, krwawienia, ani uszkodzenia otaczających tkanek. Jest to zatem bezpieczna i sprawdzona metoda na rozstępy.

Needle Shaping – rozstępy znikają

Ostatnim wybranym narzędziem, które sprawia, że rozstępy znikają, jest Needle Shaping. Ten innowacyjny sposób na rozstępy to mikroprzeszczep włókien kolagenowych. Dzięki niemu rozstępy stają się mniej widoczne, a efekty są możliwe bez aplikowania jakiejkolwiek substancji w skórę. Needle Shaping polega na przekazywaniu za pomocą igły specyficznego prądu elektrycznego, o odpowiednich właściwościach i częstotliwościach. Metodę stosuje się nie tylko na rozstępy, lecz także, między innymi na zwiększenie objętości ust czy owalu twarzy.

Więcej o metodach usuwania rozstępów na stronie artederm.pl