Dopasowanie koloru włosów z marką L’Oreal

Zastanawiasz się, jak dopasować kolor włosów do Twojego typu urody? Nie jest to zadanie trudne, jednak wymaga pewnej wiedzy. Niestety nie wszystko pasuje każdemu i bardzo często zdarza się, że pewne kolory zamiast dodawać nam urody, zwyczajnie nas szpecą. Warto zastanowić się zatem, jaki kolor wybrać, aby podkreślić nasze naturalne piękno. Dopasowanie koloru włosów to przede wszystkim umiejętne przyjrzenie się samej sobie. Dowiedz się, jakim typem urody jesteś!

Typ urody – pory roku

Typy urody dzieli się w różny sposób. Podział ogólny to typy zimne i ciepłe, jednak dla jeszcze bardziej precyzyjnego określenia, można podzielić je tak, jak pory roku, czyli na wiosnę, lato, jesień i zimę. Taki podział jest szczególnie przydatny, ponieważ jest on bardziej dokładny i łatwiej czerpać z niego wiedzę i inspirację. Kolor włosów dopasowuje się głównie do koloru skóry oraz oczu, dzięki czemu nasza naturalna uroda zostaje podkreślona, a my nie jesteśmy narażone na sztuczny, teatralny efekt. Pamiętajmy, że naturalne piękno to trend pożądany w dzisiejszych czasach. Dowiedz się więc jak dobrać kolor włosów!

Typ urody wiosna

Wiosna to pora roku, w której wszystko budzi się do życia i taka jest też pani wiosna – świeża i naturalna. To typ ciepły o jasnej karnacji pełnej blasku – może mieć też skórę bladą, a wręcz przezroczystą. Pani wiosna opala się dość łatwo na kolor brązowy lub złoty. Kolor oczu to zazwyczaj niebieski, zielony lub jasny brąz. Naturalny kolor włosów to beże i jasne brązy, a także jasne rudości. Kobiety o takim typie urody wyglądają dobrze w kolorach łanów zboża, a także w ciepłych odcieniach brązu. Jednocześnie Panie te powinny unikać czerni i jasnych, platynowych blondów.

Typ urody lato

Lato to przewrotnie chłodny typ urody. Typ lato ma delikatna, mleczna cerę , oliwkowa, różowo – beżową. Takie panie opalają się łatwo, choć na początku skóra może robić się czerwona. Oczy takiej kobiety są zazwyczaj szaroniebieskie, jasnoniebieskie, szare, szaro-zielone, piwne, jasny brąz. Naturalne kolory włosów oscylują wokół popielatego, jasnobrązowego, a także chłodnego blondu. Konsekwentnie – kobiety o letnim typie urody powinny stawiać na chłodne barwy – platyny, zimne blondy czy brązy.

Typ urody jesień

To ciepły typ urody, do którego dopasowanie koloru włosów to czysta przyjemność. Kolor skóry jest jasny, ale ciepły – zazwyczaj przypomina kość słoniową. Cera może także przybierać kolory żółtawe czy brzoskwiniowe. Do twarzy będzie jej w kolorach rudych, a także miedzianych. Poleca się także ciepłe blondy, bursztyny czy ciepłe brązy.

Typ urody zima

Jest to typ Królewny Śnieżki o bardzo jasnej karnacji. Drugi typ, zawierający się w zimowym to tzw. meksykański – osoby te bardzo łatwo się opalają, choć mają chłodny, oliwkowy odcień skóry. Pani zima obdarzona jest ciemną oprawą oczu, a ich kolor to błękit, czerń lub ciemny brąz. Takim kobietom pasują czernie, granaty, fiolety, ale także platyna.

Dopasowanie koloru włosów z L’Oreal – jeśli nadal szukasz inspiracji, pobierz aplikację Style My Hair, dzięki której znajdziesz setki inspiracji.